Co zyskujemy wybierając wczasy all inclusive?

0
Co zyskujemy wybierając wczasy godne polecenia?

Przy zakupie wycieczki na ogół trafić możemy na opcję all inclusive, a więc “wszystko w cenie”. Wymaga ona od kupującego oczywiście pewnej dopłaty, która może wynosić kilkaset złotych. W przypadku niektórych wycieczek, w zależności od ich długości i miejsca, do którego się udajemy, może sięgnąć ponad tysiąca złotych. W teorii gwarantuje nam ona najwyższy możliwy standard i pewność, że niczego nam nie zabraknie i już na miejscu będziemy wolni od większości dodatkowych wydatków. Czy jednak rzeczywiście jest to opłacalne? Co zyskujemy wybierając wczasy all inclusive?

Wczasy all inclusive – czyli właściwie co?

Zazwyczaj po dotarciu do upragnionego celu podróży turysta, który zdecydował się na zakupienie opcji all inclusive stanie się szczęśliwym posiadaczem opaski bądź innego gadżetu. Bedą one miały na celu zaznaczenie, że jest to właśnie klient, dla którego “wszystko jest w cenie”. Tylko co zalicza się pod pojęcie wszystko? Z pewnością napoje, jedzenie i przekąski. Nie ma mowy o wycieczkach do pobliskich sklepów i żywieniu nadziei, że jakoś będziemy w stanie się dogadać po angielsku. Jeśli jesteśmy głodni czy spragnieni, bez dodatkowej opłaty mamy nieograniczony dostęp do szerokiego wyboru produktów. Zazwyczaj all inclusive działa w formie szwedzkiego stołu, a więc sami będziemy mogli zobaczyć, co mamy do wyboru i podjąć decyzję. Co dla niektórych może być ważne, a wręcz kluczowe, opcja ta gwarantuje także bezpłatny alkohol. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni cieszyć się wakacjami bez ogromnych dopłat. Niektóre kurorty oferują także inne dodatki, na przykład leżaki plażowe.

Jakie oszczędności zyskujemy dzięki wczasom all inclusive?

Biorąc pod uwagę ceny w sklepach ulokowanych w pobliżu zagranicznych kurortów, możemy być niemal pewni, że zostawilibyśmy w nich znacznie więcej gotówki niż zapłaciliśmy za all inclusive. Jak to bywa w miejscowościach turystycznych, każdy napój czy przekąska, a takich spożywa się dużo, zwłaszcza w gorących klimatach, drogo by nas kosztował. Ciągła potrzeba dokonywania zakupów zmuszałaby także do częstego opuszczania kurortu. Z opcją all inclusive wszystko, czego moglibyśmy sobie życzyć czeka na nas w odległości kilkunastu bądź kilkudziesięciu metrów. Oszczędzamy więc nie tylko pieniądze, ale i czas. Nie narażamy się także na zbędne niebezpieczeństwo. Stołowanie się przy pomocy ulicznego jedzenia może nieść ze sobą pewien urok, ale także ryzyko zatrucia pokarmowego. Mając all inclusive nie musimy także zabierać ze sobą znacznych ilości gotówki, czym chronimy się przed częstymi w miejscowościach turystycznych kradzieżami. To, co zyskujemy wybierając wczasy all inclusive z pewnością bije na głowę koszt, jaki niesie ze sobą taka usługa.

 

Dodaj komentarz