Sumatra – atrakcje na wyspie

0
atrakcje na wyspie Sumatra

Zastanawiając się na wakacjami na jednej z wielu wysp Indonezji, wiele osób w pierwszej kolejności myśli o Bali. Jest to oczywiście piękne miejsce, które ma dużo do zaoferowania, ale często zapomina się tym samym o innych wartych uwagi opcja. Sumatra jest jedną z nich. Jest to wyspa wypełniona po brzegi ciekawymi lokacjami i możliwościami, wystarczy tylko trochę poszukać.

Medan

Medan jest największym miastem całej wyspy. Chociaż często wykorzystuje się go tylko jako punkt przelotowy pomiędzy różnymi innymi atrakcjami, jest to duży błąd. Można tam znaleźć nie tylko interesujące zabytki i muzea przybliżające lokalną kulturę, ale także liczne perełki architektoniczne. Jest to także dobry cel podróży dla osób zainteresowanych dobrym jedzeniem, ponieważ tego jest w Medanie na pęczki. Warto spędzić chociaż jedno popołudnie testując dostępne potrawy i napoje typowe dla regionu.

Bukwit Lawang

Bukwit Lawang jest niewielką wioską ulokowaną na północ od Medanu. Ma ona jedną główną atrakcję, która nieprzerwanie przyciąga do niej rzesze turystów. Znajduje się tam bowiem sanktuarium dla orangutanów, które ma za zadanie pomóc im w rehabilitacji i pomóc powrócić do życia na wolności. Wioska znajduje się w niewielkiej odległości od Parku Narodowego Gunung Leuser, chronionej części dżungli która rozciąga się aż do Prowincji Aceh. Jest to świetne miejsce na wycieczkę, ponieważ w dużej mierze oparło się upływowi czasu i pozwala na bliskie spotkanie z lokalną florą i fauną.

Bukittinggi

Bukittinggi położone jest w Sumatrze Zachodniej. Chociaż niewątpliwie można tam doświadczyć licznych uroków natury, nie one są powodem, dla którego cieszy się popularnością wśród turystów. Przede wszystkim jest to idealne miejsce dla osób, które chcą lepiej poznać kulturę Sumatry, ponieważ pełniło ono w ciągu swojego istnienia bardzo różne role. Użytkowane jako fort podczas ery kolonialnej, stało się japońską bazą militarną, a ostatecznie stolicą prowincji Sumatra po osiągnięciu niepodległości. Można tu także zgłębić historię rdzennego plemienia Minangkabau i odwiedzić przepiękne Jezioro Maninjau.

Wyspy Mentawai

Ten archipelag na wschodnim wybrzeżu Sumatry Zachodniej jest na całym świecie znany jako raj dla fanów surfingu. Surferzy o bardzo różnym stopniu zaawansowania mogą znaleźć tutaj coś dla siebie, ponieważ napotkać można na fale o wysokości od 60 centymetrów do nawet 4,5 metrów. Nawet jeśli nie interesuje cię surfing, z pewnością będziesz w stanie znaleźć coś dla siebie na licznych przepięknych plażach czy w otaczających je wioskach.

Sumatra https://duabenua.com/pl/atrakcje/sumatra/ ma bardzo wiele do zaoferowania, jest to więc z pewnością jedna z wysp, którą trzeba rozważyć decydując się na podróż do Indonezji.

Dodaj komentarz