Co zobaczyć w Toruniu?

0

W Polsce jest bardzo wiele miast, w których warto być chociaż raz. Dużo miejsc może urzekać swoim pięknem i różnorodnością. Jednym z punktów na mapie ojczyzny, które warto zwiedzić jest Toruń, znany z wyjątkowo pysznych pierników i miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika. To jedno z najstarszych polskich miast, w którym żyje się najlepiej.

Czym Toruń może zachwycić?

Przede wszystkim jest to piękne, malownicze miasto położone nad Wisłą, której samo towarzystwo wpływa na samopoczucie zwiedzającego. Już pierwszego dnia można się zakochać w tej miejscowości bez pamięci i nie ma znaczenia przy tym pora roku. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących miejsc w Polsce.

Zwiedzanie warto rozpocząć od spaceru alejami Starego Miasta, gdzie można napawać się pięknem ominiętych przez wojnę budowli architektury gotyckiej, które cechują się strzelistymi wieżami katedr, wyeksponowanym ratuszem oraz niesamowitymi kamienicami, idącymi wzdłuż targu. Urok Starego Miasta został doceniony i wpisany do Światowej Listy Dziedzictwa UNESCO, dzięki swojej malowniczości i wyjątkowego, znanego już w średniowieczu układowi przestrzennemu.

Właśnie w trakcie wędrówki po Starym Mieście warto odszukać pomnik Mikołaja Kopernika. Jest on postawiony na rynku, obok ratusza. Rzeźba robi wrażenie, ponieważ upamiętnia najsłynniejszego, polskiego astronoma i w ciekawy sposób wskazuje jego wyjątkowość.

Kolejnym miejscem do zobaczenia powinno być Żywe Muzeum Piernika, ponieważ właśnie z tego najbardziej znany jest Toruń. W tym miejscu można dowiedzieć się wielu rzeczy o słynnej tradycji słodyczy, a także upiec je według starej receptury przy pomocy narzędzi z wcześniejszych lat.

Ponadto jest to miasto bardzo ciekawe pod względem kulturowym. Stare Miasto tętni życiem wieczorami i można przechadzając się po nim, trafić do bardzo fajnych miejsc, posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas.

Gdzie najlepiej zjeść w Toruniu?

Jednym z polecanych lokali w tej miejscowości jest restauracja Loft 79, w której sam wygląd może przyciągnąć klientów. Znajduje się ona w XIX-wiecznej kamienicy stworzonej z cegły i ma bardzo ciekawe i ujmujące wnętrze.

Kolejnym miejscem warty polecenia, gdzie można zjeść tradycyjne polskie potrawy jest Restauracja Panorama. Każdy znajdzie coś dla siebie, a warto tam zajrzeć, bo jest smacznie i bardzo stylowo.

Kolejnym miejscem jest restauracja „Bread House” położona w samym centrum Torunia. Charakteryzuje się bardzo dużym wyborem dań oraz sporymi porcjami. Jest godna polecenia także ze względu na jakość dań.

Toruń- miłość od pierwszego wejrzenia

Każdy, kto był w Toruniu ten wie, że jest to wyjątkowo piękne miasto, w którym samopoczucie nagle zaczyna się zdecydowanie poprawiać. Warto pojechać tam chociaż raz i pozwolić ponieść się pięknym uliczkom i uczuciom. Gwarancja satysfakcji z pobytu w tym mieście jest nieoceniona.

Dodaj komentarz