Cudze chwalicie…Toruń – idealny na city break

0

Wszędzie byłem, tylko nie tam

Polacy z roku na rok zarabiają coraz więcej. To fantastyczna wiadomość. Dzięki temu ładniej mieszkamy, jeździmy lepszymi samochodami i latamy na zagraniczne wakacje. Często ulegamy magii folderów, a później okazuje się, że piramidy nie leżą w centrum pustyni, Wenecja owszem jest ładna, ale dziesiątki tysięcy turystów z całego świata sprawiają, że mamy jej dość już po kilku godzinach, a Paryż z wieżą Eiffla lepiej wygląda w telewizji, gdyż w niej nie widać tak brudu i rdzy. A może by tak rzucić wszystko i wyjechać…nie, nie w Bieszczady, a do Torunia?

Miasto Kopernika

Toruń to miasto słynące głownie z Kopernika i pierników. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że poza podziwianiem ciał niebieskich i jedzeniem słodkości nie ma w nim co robić. To wręcz miasto stworzone to klasycznego city braek’a, czyli weekendu pełnego wrażeń. Zwiedzanie, czy jak kto woli “bycie” należy niewątpliwie zacząć od starego miasta. Ta jedna z najpiękniejszych polskich starówek, z niepowtarzalnym gotyckim klimatem, pełna wąskich klimatycznych uliczek, urokliwych kamienic – wprost przenosi nas w średniowieczne czasy. W końcu nie bez powodu jednym z haseł jakimi reklamuje się Toruń jest “Gotyk na dotyk”. Perełką miejsca, jest największy ceglany budynek tego typu w Europie, czyli Ratusz z wieżą. Wieża jest krzywa i urokiem nie odbiega od tej słynnej z Pizzy. Przy okazji możemy podziwiać mury obronne.

Jeśli architektura to nie nasz konik, warto zobaczyć pomnik Filusia (szczególnie jeśli do gustu przypadły nam wrocławskie krasnale). Ten mały odlew pieska z brązu upamiętniający profesora Zbigniewa Lengrena wzbudza zachwyt szczególnie wśród najmłodszych. Jeśli nadal chcemy pozostać w sferze pomników do dyspozycji mamy również pomnik osiołka. Rodzinnie możemy się wybrać również do muzeum podróżników. To niesamowite miejsce pełne eksponatów, zdjęć i pamiątek po podróżach Tonego Halika – urodzonego w Toruniu sławnego polskiego podróżnika i antropologa. Jeśli pragniemy możnych wrażeń wybierzmy się na Motoarenę Toruń i podziwiajmy żużel na najwyższym światowym poziomie. Tylko uwaga! sport ten może uzależnić!

Gdzie będzie smacznie?

Zmęczeni po dniu pełnym wrażeń udajmy się do fantastycznych restauracji, których w Toruniu nie brakuje by spróbować przepysznych dań z całego świata. Czy będzie to kuchnia śródziemnomorska w restauracji “Chleb i wino” czy amerykańskie klimaty w barze “Luizjana”, bądź świetna gęsina w “Karczmie spichrz” z pewnością będzie to wisienka na tym smacznym torcie jakim jest miasto Toruń i jego klimaty. Osoby ceniące smaki kuchni polskiej, z kolei, serdecznie zapraszamy do przepięknej Restauracji Panorama. Przepyszne jedzenie i miłe dla oka wnętrza to wszystko czego nam potrzeba po pełnym atrakcji dniu.

Dodaj komentarz