Co zwiedzić w 1 dzień – wycieczka rodzinna

0

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje oderwać się od rzeczywistości. Po tygodniu ciężkiej pracy należy nam się odpoczynek i relaks. Niektórzy z nas spędzą dzień wolny w domu przed telewizorem, inni zaś preferują bardziej aktywny wypoczynek. Ciekawym pomysłem w tym przypadku jest jednodniowa wycieczka rodzinna. Co zwiedzić w 1 dzień? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na udany wyjazd.

Afrykarium we Wrocławiu

Co zwiedzić w 1 dzień będąc we Wrocławiu? Wycieczka rodzinna powinna rozpocząć się od odwiedzenia Afrykarium. Skąd taka nazwa? Otóż powstała ona z połączenia słów Afryka i Oceanarium. Afrykarium prezentuje różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Możemy obejrzeć tutaj wiele gatunków zwierząt ściśle związanych z Afryką. W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody podziwiać możemy ekosystem rafy koralowej. Znajduje się tu ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb. W Afrykarium czekają na nas również hipopotamy nilowe, mrówniki, golce czy antylopy. Ogromnym powodzeniem cieszy się Kanał Mozambicki. Spacer w 18 metrowym przezroczystym tunelu umożliwia podziwianie podwodnego świata „od środka”. Przywitają nas tutaj żółw zielony, rekiny, płaszczki oraz inne gatunki ryb. Wycieczka rodzinna kontynuowana jest na lądzie. Tzw. Wybrzeże Szkieletów jest zamieszkałe przez kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe. Zobaczymy tu też meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb, jak np. skrzydlica. Warto też zajrzeć do Dżungli nad rzeką Kongo, gdzie mieszkają krokodyle, manaty i liczne gatunki ptaków. Wypad do Afrykarium będzie niezapomniany!

Planetarium w Toruniu

Kolejnym miastem odpowiednim na jednodniową wycieczkę jest Toruń. Co zwiedzić w 1 dzień, aby każdy członek rodziny był zadowolony? Odpowiedź jest prosta – Planetarium. Jest ono jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Zarówno dzieci jak i dorośli będą zachwyceni pokazami astronomicznymi. Udając się na seans wśród gwiazd możesz być pewien, że wzbudzi on zachwyt. Siedząc wygodnie w fotelach nad naszymi głowami pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Całość dopełniona jest muzyką oraz opowieścią narratora. Ponadto odwiedzając to miejsce dziecko może poczuć się jak prawdziwy astronauta. Za sprawą interaktywnej przestrzeni zaaranżowanej w formie bazy kosmicznej musi wykonać określone zadania, by przeżyć poza Ziemią. Wycieczka rodzinna do Planetarium nie tylko uczy, pobudza kreatywność i inspiruje, ale też zapewnia świetną zabawę!

Jura Park i Forest Jump w Solcu Kujawskim

Jest to kolejna propozycja spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Jeśli twoja pociecha interesuje się dziejami Ziemi i dinozaurami Jura Park jest idealnym miejscem na wycieczkę rodzinną. Między drzewami kryją się eksponaty, do złudzenia przypominające prawdziwe dinozaury. Wymiary niektórych z nich wprawiają w osłupienie. Ponadto dzieci mogą dotknąć wybranych dinozaurów, a nawet wchodzić im na grzbiety. Na terenie parku znajduje się też m.in.: restauracja, Muzeum Skamieniałości, kino 5D i plac zabaw. W dalszej części na najmłodszych (i nie tylko) czekają kolejne atrakcje – kolejka torowa, karuzele łańcuchowe, trampoliny, dmuchane zamki, basen z kulkami i wiele innych. Największym, plusem parku jest to, że wszystkie atrakcje zawarte są w cenie biletu. Oznacza to, że wchodząc do Jura Parku możesz bawić się do woli!

Co zwiedzić w 1 dzień poza parkiem dinozaurów? Będąc w Solcu Kujawskim możecie również odwiedzić Forest Jump. Jest to niesamowity park linowy położony po drugiej stronie ulicy – naprzeciwko Jura Parku! Jeśli preferujecie wycieczki rodzinne połączone z aktywnością fizyczną Forest Jump będzie idealnym wyborem. Wykwalifikowani instruktorzy czuwają nad bezpieczeństwem każdego odwiedzającego. Trasy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Dzięki czemu zarówno dzieci jak i osoby bardziej doświadczone będą mogły się wykazać. Rodzinny spacer wśród koron drzew na długo pozostanie w waszej pamięci! Jest to miejsce, które łączy ze sobą aktywny wypoczynek ze wspaniałą zabawą.

Aquapark Fala w Łodzi

Na jednodniową, rodzinną wycieczkę możecie także wybrać się do Łodzi. Czeka tam na was Aquapark Fala, w którym spędzicie niesamowite chwile. Obok basenów z wodą o różnej temperaturze znajdziecie tu też jacuzzi oraz sauny. Dla najmłodszych zorganizowano oddzielny brodzik z dużą ośmiornicą – Matyldą, zachęcająca do zabawy. Świetną zabawę i moc wrażeń zapewnią dwie, wysokie na 16,5 metra skręcone megazjeżdżalnie. Palmiarnia i oranżeria sprawiają, że obiekt jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Dzięki nim możecie poczuć się jak w egzotycznym miejscu i zrelaksować się nawet w pochmurne dni. Dodatkową atrakcją Aquaparku jest 15 metrowy, widokowy most linowy zawieszony nad basenem. Możesz wybrać się na emocjonujący spacer po chybotliwej konstrukcji i podziwiać Aquapark z góry. Nie obawiaj się o swoje bezpieczeństwo – wytrzymała siatka zabezpiecza przed upadkiem do wody.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, co zwiedzić w 1 dzień, powyższe pomysły ułatwią ci decyzję. Niezależnie od tego, gdzie się wybierzesz, wycieczka rodzinna będzie udana, pełna wrażeń i na długo pozostanie w waszej pamięci.

Dodaj komentarz