Co zwiedzić w Malborku? – rodzinne atrakcje

0
Wakacje na wyspie – najpiękniejsze wyspy świata

Atrakcje dla każdego

Malbork jest jednym z tych miast, do których warto wybrać się na jednodniową wycieczkę. Znajdziesz tu wiele atrakcji, dzięki którym spędzisz miły dzień z najbliższymi. Zarówno starsi, jak i młodsi turyści będą zadowoleni z wyprawy. Zastanawiasz się, co zwiedzić w Malborku? – rodzinne atrakcje są na wyciągnięcie ręki!

Zamek Krzyżacki

Zwiedzanie proponujemy zacząć od odwiedzenia historycznego Zamku Krzyżackiego. Jest to świetna okazja, by opowiedzieć dzieciom kim byli Krzyżacy i zrobić mu krótką lekcję historii. W tym celu najlepiej wybrać opcję zwiedzania z przewodnikiem, jednak musi być utworzona odpowiednio duża grupa. Zwiedzanie zamku odbywa się po trasie dla dorosłych, trwającej około 3 godzin. Możecie również zdecydować się na krótszą trasę rodzinną. Jeśli wybierasz się do Malborka z dziećmi warto wybrać drugą opcję – przewodnik przekaże wszystkie informacje w sposób przystępny dla małych turystów. Jest to bardzo ważne, ponieważ kompleks zamkowy składa się z Przedzamcza, Zamku Średniego z Pałacem Wielkich Mistrzów oraz Zamku Wysokiego. Ważne, aby dzieci nie nudziły się podczas długotrwałego zwiedzania. Dla najmłodszych zwiedzających atrakcją zazwyczaj jest system ogrzewania zamku. Maluchy są zaciekawione wydostającym się spod posadzki ciepłym powietrzem. Jego źródłem są umieszczone na niższych kondygnacjach rozgrzane kamienie. W kilku pomieszczeniach Zamku Średniego czekają na was wystawy zbroi i uzbrojenia oraz wystawa wyrobów z bursztynu. Równie ciekawie jest w kapitularzu, gdzie poza piękną architekturą znajduje się drewniany tron. Każdy może w nim zasiąść i poczuć się jak Wielki Mistrz. Zwiedzanie zamku warto zakończyć wejściem na wieżę widokową. Jest to dodatkowo płatna atrakcja (6-8 zł), jednak widok jaki się z niej rozpościera jest niesamowity. Oglądanie całego kompleksu zamkowego z góry to idealne zakończenie wycieczki.

Co zwiedzić w Malborku? – rodzinne atrakcje

Rodzinne atrakcje nie kończą się na zwiedzaniu zamku. Zastanawiasz się co zwiedzić w Malborku poza nim? Tuż u stóp właśnie zwiedzonego Zamku Krzyżackiego możesz rozpocząć rejs po Nogacie. Nowoczesny katamaran pasażerski jest komfortowy i bezpieczny. Po czasochłonnym zwiedzaniu warto oddać się prawie godzinnemu odpoczynkowi na jego pokładzie. Wykwalifikowana załoga zadba o bezpieczeństwo twojej rodziny, kiedy wy będziecie podziwiać widoki dookoła. Kołysani delikatnymi falami zrelaksujecie się i przygotujecie do kolejnych wrażeń.

Żuławska Wioska Ceramiczna

Wybierając się na rodzinny wypad do Malborka warto odwiedzić Żuławską Wioskę Ceramiczną. Odbiegając nieco od rycerskich klimatów poznacie bogatą kulturę regionu Żuław. Poza zwiedzaniem wioski w formie skansenu czekają na was również inne atrakcje. Jak sama nazwa wskazuje, Ceramiczna Wioska jest związana z ceramiką. Macie możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim! Poznacie metody przygotowania kafli ceramicznych i innych, drobnych glinianych przedmiotów. Najmłodszym uczestnikom spodoba się fakt, że własnoręcznie ulepione figurki mogą być wypalone w prawdziwym ceramicznym piecu. Każde dziecko może ozdobić figurkę według własnych upodobań. Niewątpliwie jest to atrakcja łącząca ze sobą świetną zabawę z nauką.

Dinopark i nie tylko

Rodzinnych atrakcji dostarczy wam malborski Dinopark. W Parku Ruchomych Dinozaurów cała rodzina będzie zachwycona autentycznie wyglądającymi modelami. Poza tym, że eksponaty są ruchome, wydają one też dźwięki, a nawet imitują oddychanie! Poza dinozaurami czekają na was również smoki… One także zapierają dech w piersiach i pozwalają nam wkroczyć w fantastyczny, bajkowy świat. Każdy mały turysta będzie zachwycony. W Dinoparku znajdują się budki z jedzeniem, więc w razie potrzeby możecie usiąść i posilić się przed kolejnymi atrakcjami. A te ciągną się w nieskończoność. Kolejnym punktem zwiedzania powinno być Muzeum Skamieniałości. W jego centrum znajduje się ogromny model szkieletu dinozaura. Poza tym możecie obejrzeć wiele eksponatów pochodzących z różnych dziejów ziemi. Na terenie Dinoparku znajduje się też Kraina Zabaw, która przypada do gustu zwłaszcza dzieciom. Karuzela, mini kolejka, drop tower czy strzelnica laserowa to atrakcje, które ciężko ominąć.

W cenę biletu do Dinoparku zawarta jest także zabawa w Parku Linowym Malborkstones. Jest to atrakcja rodzinna, z której mogą skorzystać zarówno dzieci jak i rodzice. Trasy są dostosowane do osób w różnym wieku, a nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Rodzinny spacer nad ziemią, wśród drzew będzie niezapomnianym przeżyciem. Połączenie aktywności fizycznej i zabawy nigdy nie było takie proste, jak w Malborkstones. W tej części parku możecie odwiedzić też Wioskę Jaskiniowców. Znana wielu osobom rodzina Flinstonów i Rubble’ów zaprasza w swoje skromne progi.

Jeśli zastanawiasz się co zwiedzić w Malborku, podróżując z rodziną powyższe pomysły powinny ułatwić ci wybór. Dzięki tym propozycjom dzień będzie pełen wrażeń i atrakcji. Jeśli jednak zależy wam na spędzeniu spokojnego popołudnia możecie udać się w okolice Zamku Krzyżackiego i zwyczajnie rozsiąść się na trawie pod jego murami. Rodzinny piknik w otoczeniu pięknego krajobrazu może być równie ekscytujący, jak zwiedzanie poszczególnych miejsc miasta. Wybór należy do was.

Dodaj komentarz