Gdzie warto pojechać na wakacje?

0

Czas na to, aby pomyśleć o urlopie. Początek roku to dla wielu osób sygnał do tego, aby pomyśleć o dwóch tygodniach wolności, kiedy to będzie można w końcu porzucić wszystkie obowiązki. Czas na relaks. Czas na to, aby zmienić klimat. Gdzie warto wyjechać na urlop? Ciekawym kierunkiem wydaje się…Chorwacja. Wiele osób stwierdzi, że jest to przereklamowany kierunek, ale tak wcale nie jest. W czym tkwi urok tego kraju?

Chorwacja w zasięgu ręki

Jeżeli człowiek uda się do tego bałkańskiego kraju, który kusi turystów chociażby czystą wodą i fantastycznym klimatem, to szybko przekona się, że bez trudu można spotkać tam naszych rodaków. Tak, Chorwacja stała się dla Polaków jak drugie Morze Bałtyckie, tylko nieco dalej położone. W dawnych czasach dojechać na chorwackie plaże stanowiło dla wielu osób ekstrawagancki, nieosiągalny sukces. Dzisiaj te czasy się zmieniły, a nasi rodacy są w stanie wyskoczyć do tego kraju nawet na krótki, kilkudniowy wypad. Tak naprawdę jest to kraj znajdujący się w zasięgu ręki. Można tam z pełną swobodą dolecieć, ale równie dobrze można dojechać tam także własnym autem w kilkanaście godzin. Jeżeli w pojeździe znajdzie się dwóch kierowców, to można to zrobić za jednym razem, zmieniając się za kierownicą.

Chorwackie atrakcje

Skoro plan został powzięty, to czas na to, aby sprawdzić, gdzie pojechać i co warto w tym bałkańskim kraju zobaczyć.

Dalmacja Południowa to jeden z regionów, który jest bardzo często wybierany przez Polaków. Poniekąd przez to, że to tam właśnie znajduje się Dubrovnik. Słynne miasto, gdzie znaleźć można wiele historycznych zabytków. W tym oto regionie znajduje się również kurort kurort Baska Voda. Ta miejscowość polecana jest w szczególności osobom nastawionym na plażowanie. Piaszczyste plaże kuszą do tego, aby spocząć tam na długie godziny, ciesząc się bliskością lazurowej wody. Będąc tutaj nie można również zapomnieć o tym, aby odwiedzić Makarską – raj dla wszystkich turystów, gdzie znaleźć można przepiękną promenadę oraz na własne oczy zobaczyć śródziemnomorską florę.

Półwysep Istria przez wielu uznawanych jest za prawdziwe centrum tego kraju, gdzie można wypocząć w niesamowitych warunkach. Mieszkańcy tego regionu uważają, że to właśnie tu znajduje się serce chorwackiej tradycji i kultury. Mają oni rację, ponieważ to właśnie tu można zakupić najlepsze, tradycyjne wino i jedyne w swoim rodzaju wyroby z ziół. W Rovnij doskonale odnajdą się wszystkie osoby o artystycznych talentach, ponieważ to miasto skupia dookoła siebie takie osoby.

Dodaj komentarz