Indonezja – najlepsze atrakcje

0

Indonezja to największy wyspiarski kraj świata co powoduje, że jest też on najbardziej zróżnicowany pod względem kultury i widoków. Można tam podziwiać zarówno wulkany, jak i rajskie plaże, egzotyczne zwierzęta, tysiące świątyń i ciekawe tradycje. Wszystko to znajduje się na terenie jednego kraju i ciężko jest zdecydować się co tam zobaczyć w pierwszej kolejności. Jedna wycieczka do Indonezji to w zupełności za mało, aby poznać ją od każdej strony, ale istnieje kilka rzeczy, które każdy z nas powinien zobaczyć choć raz w życiu. Indonezja co warto zobaczyć? Sprawdź!

Wulkany

Indonezja jest wręcz usłana wulkanami, a część z nich do dziś jest aktywna. Dla dużej części turystów to właśnie Indonezyjskie wulkany są celem podróży. Można się po nich wspinać, podziwiać widoki ze szczytu i poczuć nutę adrenaliny. Trekking po wulkanach to propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i marzą o tym, aby zobaczyć wulkan i zdobyć jego szczyt.

Wycieczka na Bali

Bali to jeden z najbardziej lubianych przez turystów kierunków wycieczek. Nie ma co się dziwić, piękne, plaże, pola ryżowe, wyjątkowe rytuały i pyszne jedzenie przekonałyby nie jedną osobę. Wczasy na Bali spodobają się zarówno osobom, które cenią sobie wypoczynek na plaży i atrakcje wodne, jak i trekking po wulkanach i poznawanie wyjątkowej kultury.

Świątynie

Indonezja co warto zobaczyć? Oczywiście świątynie, którymi ten kraj jest usłany. Większość z nich to świątynie buddyjskie, które są miejscem kultu religijnego oraz budzą zainteresowanie przyjezdnych. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych świątyń, które trzeba zobaczyć będąc na Jawie jest Borobudur. Jest to duża świątynia, która przez kilka wieków była ukryta w sercu dżungli i została porośnięta tamtejszą florą. Na szczęście kilkadziesiąt lat temu została odkryta na nowo i została oddana do użytku. Można tam podziwiać setki pomników przedstawiających Buddę, a widok z jej szczytu jest naprawdę imponujący.

Sulawesi

To wyspa, która różni się od pozostałych, które możemy odwiedzić, będąc w Indonezji. To miejsce dla osób, które bardziej niż rajskie wyspy cenią sobie wyjątkowe rytuały i chcą wziąć udział w tradycyjnych obrzędach. Chodzi mianowicie o dolinę Tana Toraja i lud, który zamieszkuje tamtejsze okolice. Panuje tam kult śmierci, a całe życie mieszkańców toczy się właśnie wokół śmierci i pogrzebu. Jest to najważniejsze wydarzenie dla każdej rodziny i obchodzi się je bardzo hucznie. Pogrzeb trwa tam przynajmniej kilka dni, a udział w nim bierze nie tylko rodzina zmarłego, ale także cała wioska i mieszkańcy okolicznych wsi. Co może zaskoczyć Europejskiego turystę? Zdecydowanie fakt, że jest to wydarzenie wesołe, a ludzie tańczą i składają ofiary ze zwierząt. Jest to jedna z tych rzeczy, którą warto zobaczyć, będąc w Indonezji.

Dodaj komentarz