Weekend w Pradze – co warto zobaczyć

0

Praga to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Nie ma się więc co dziwić, że co roku odwiedzają ją miliony turystów i niezależnie od pory roku można tam znaleźć tłumy ludzi. Jeśli planujesz weekend w Pradze, przygotuj sobie plan podróży. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie, bo tylko przez dwa dni, uda Ci się zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje tego Czeskiego miasta. Co warto zobaczyć w Pradze? Razem z https://www.activ8.pl/ podpowiadamy.

Zamek na Hradczanach

To numer jeden, jeśli chodzi o zwiedzanie Pragi. Zamek znajduje się na wzgórzu, z którego doskonale widać miasto. Na tym samym wzgórzu znajduje się też Katedra św. Wita i słynna złota uliczka, którą koniecznie musisz zobaczyć, będąc w tej okolicy. Co godzinę przed wejściem do Zamku odbywa się zmiana warty. Warto jednak przyjść na tę, która zaczyna się w południe – wtedy robi ona największe wrażenie. Zwiedzanie całego kompleksu może Ci zająć sporo czasu, więc jeśli chcesz tego samego dnia zwiedzić jeszcze inne części Pragi, to na zamek najlepiej idź z samego rana. Wtedy też nie ma tam aż tak dużych tłumów, które utrudniają zwiedzanie.

Rynek Staromiejski

To prawdziwa perła Pragi, którą każdy powinien zobaczyć. To właśnie tam znajdują się najważniejsze zabytki takie jak: Kościół Marii Panny przed Tynem czy też pomnik Jana Husa. Rynek Staromiejski zachwyca o każdej porze roku. Latem pełen jest straganów i parasolek, pod którymi można chwilę odpocząć i np. zjeść obiad. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje obiad w Pradze – to zależy. Jeśli decydujesz się na posiłek w centrum miasta, musisz się liczyć z wysokimi cenami – nawet 70 zł za osobę. Jeśli odejdziesz kawałek dalej od głównego rynku, to pyszny obiad w barze mlecznym otrzymasz w cenie 30 – 40 zł za osobę.

Zimą zaś rynek Praski zamienia się w świąteczny raj. Można wtedy podziwiać choinkę oraz brać udział w koncertach i świątecznych kiermaszach.

Kolejka na Petrin

Widok z kolejki Petrin warty jest każdych pieniędzy, a wbrew pozorom wcale nie kosztuje dużo. Możemy go podziwiać jedynie w cenie biletu miejskiego, który obowiązuje też w autobusach i tramwajach. Wzgórze warto odwiedzić wieczorem – wtedy widok na miasto jest najpiękniejszy. Na wzgórzu znajduje się też wieża widokowa, która przypomina miniaturę wieży Eiffla. Jeśli tylko wejdziesz na sam jej szczyt, to będziesz mieć okazję podziwiać panoramę całego miasta.

Most Karola

Można powiedzieć, że Most Karola jest symbolem Pragi. Najlepiej jest się nim przejść późną nocą lub wczesnym rankiem, gdy niewiele się jeszcze na nim dzieje. W środku dnia pełen jest turystów oraz lokalnych sprzedawców, którzy oferują portrety i karykatury. Na moście znajdują się gotyckie figury, które będą towarzyszyć Ci wzdłuż całej drogi. Z tego miejsca łatwo jest się dostać na główny rynek, więc z pewnością przejdziecie przez niego, chociaż dwa razy podczas całego pobytu.

Dodaj komentarz