Pomysł na wycieczkę szkolną – najciekawsze kierunki

0
zielone szkoły w górach

Powoli zbliża się wiosna, co oznacza, że uczniowie i nauczyciele przygotowują się do wycieczek szkolnych. Pomysłów na to, gdzie zabrać uczniów jest mnóstwo, warto jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj atrakcji najbardziej zainteresuje wszystkie dzieci. Wbrew pozorom w dzisiejszych czasach nie łatwo jest zainteresować najmłodszych, dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad propozycjami jakie damy uczniom do wyboru. Zobacz ciekawe pomysły na wycieczkę szkolną, która może zainteresować Twoich podopiecznych.

Zielona szkoła w górach

To pomysł na wycieczkę szkolną, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko uczniom szkół podstawowych, ale także licealistom. Zielone szkoły w górach to okazja do tego, aby połączyć naukę z zabawą. Prócz tradycyjnych lekcji, które odbywają się podczas takiego wyjazdu, uczniowie biorą także udział w licznych atrakcjach. Najczęściej jest to zwiedzanie miejsca, do którego przyjechali, oglądanie zabytków, ale także spacery po ciekawych terenach, które pełne są niepowtarzalnej przyrody.

Zielone szkoły w górach mogą trwać kilka, a nawet kilkanaście dni. Program wyjazdu jest ułożony w taki sposób, aby dzieci, prócz zajęć w ławkach mogły także aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Spacery po górskich terenach, poznawanie kultury góralskiej, legend oraz gwary może być bardzo ciekawe, szczególnie dla osób, które do tej pory nie były na wycieczce w górach.

Jednodniowa wycieczka szkolna

Jeśli chcesz zorganizować wycieczkę dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej, to najlepszym wyborem będą jednodniowe wyjazdy. Kilkudniowa rozłąka z rodzicami mogłaby być zbyt długa dla dzieci, które dopiero zaczęły szkołę. Dobrym wyborem będzie wycieczka nad morze lub do stolicy Polski. To kierunki, które powinny zaciekawić uczniów młodszych klas, a nie wymagają tak dużej organizacji, jak kilkudniowe wyjazdy czy zielone szkoły w górach. Podczas wycieczki do Warszawy dzieci mogą odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, gdzie będą uczyć się poprzez zabawę. Dobrym pomysłem będzie też spacer po Łazienkach oraz wizyta w Pałacu Kultury.

Jeśli chodzi o kierunki nadmorskie, to polecamy Trójmiasto, aby zwiedzić najważniejsze miejsca, w zupełności wystarczy jednodniowa wycieczka. Alternatywą dla oglądania zabytków może być wizyta w Gdańskim ZOO, z której z pewnością ucieszy się każde dziecko. Warto także odwiedzić Sopockie molo, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów Trójmiasta. Wizyta nad morzem wspólnie z rówieśnikami będzie ciekawą przygodą dla każdego ucznia szkoły podstawowej.

Dodaj komentarz