Interesujące pomysły na wycieczki szkolne

0

Wycieczki szkolne są doskonałą okazją, aby miło spędzić czas i odpocząć od szkolnego zgiełku i natłoku obowiązków. Ponadto uczestniczący w nich uczniowie mogą nawiązać nowe przyjaźnie, odwiedzić ciekawe miejsca i uczyć się (na przykład zwiedzając zabytki i odwiedzając muzea) w atrakcyjny sposób. Żeby jednak wszystko to było możliwe, musimy najpierw odpowiednio dobrać cel wycieczki do danej grupy wiekowej i jej możliwości finansowych. Poniżej prezentujemy interesujące pomysły na wycieczki szkolne, z których warto skorzystać.

Europejskie stolice – Paryż, Rzym, Londyn

Jeszcze stosunkowo niedawno nie do pomyślenia byłyby dla większości ludzi zagraniczne wycieczki szkolne. Jednak wraz z upływem czasu koszty podróży uległy znacznemu obniżeniu, a biura podróży zaczęły oferować wycieczki szkolne poza granice naszego kraju w atrakcyjnych cenach.

Większość europejskich stolic ma bardzo dużo do zaoferowania odwiedzającym – jeśli nie chcemy daleko podróżować, to możemy udać się chociażby do Berlina, Pragi czy Wiednia. Jeśli jednak gotowi jesteśmy na nieco dłuższą podróż, doskonałe pomysły na wycieczki szkolne zagraniczne to chociażby Londyn, Rzym czy Paryż.

Kto nie chciałby na własne oczy zobaczyć Big Bena, Koloseum czy Wieży Eiffla? Ilość dostępnych w tych miastach atrakcji jest tak duża, że bez żadnego problemu wypełnimy nimi co najmniej kilka dni.

Tatry

Z oczywistych względów wycieczki szkolne w dużej mierze organizuje się w miesiące letnie. Jednak są też takie miejsca, w które możemy bez obaw zorganizować wycieczki w zimę, a zimno i śnieg nie będą przeszkodą, a dodatkową atrakcją. Należą do nich oczywiście Tatry.

Jest jednak duża szansa, że większość dzieci w Tatrach już była ze swoimi rodzicami. Dlatego też warto podejść do tematu od innej strony i zamiast iść na Gubałówkę czy Morskie Oko, skierować się na mniej uczęszczane szlaki i zainteresować się bardziej niszowymi atrakcjami, takimi jak chociażby Cmentarz na Pęksowym Brzyzku.

Ciekawym pomysłem może być również udanie się na jednodniową wycieczkę do Słowacji – odległość jest niedaleka, a możemy liczyć na zapierające dech w piersiach widoki i znacznie mniejszy tłok. Taka wycieczka w słowackie góry będzie najlepszym rozwiązaniem dla nieco starszej młodzieży, która będzie już w stanie skorzystać w pełni z możliwości spaceru szlakami.

Europejskie stolice i Tatry to oczywiście tylko szczyt góry lodowej tego, gdzie można pojechać na wycieczkę szkolną, aby świetnie się bawić. Jednak warto zainteresować się w szczególności właśnie tymi dwoma opcjami, ponieważ gwarantują niezapomniane przeżycia.

Dodaj komentarz