Sulawesi – co musisz tam zobaczyć

0
sulawesi

Wyspa Sulawesi nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o Indonezji. Wbrew pozorom ta wyspa ma jednak wiele do zaoferowania osobom, które ją odwiedzają i zaskakuje swoją kulturą i unikalnymi widokami. Zobacz, co warto tam zobaczyć i co ma do zaoferowania ta Indonezyjska wyspa.

Jezioro Tempe

Jest to największe jezioro wyspy i znajduje się w południowej części Sulawesi. Można tam spotkać wiele egzotycznych gatunków ptaków i co najciekawsze – domy, które budowane są na jeziorze. Nie mają one żadnych fundamentów na dnie i jak łatwo się domyślić przy niekorzystnych warunkach pogodowych i silnym wietrze po prostu się przewracają.

Tana Toraja

To zdecydowanie jeden z najciekawszych regionów Sulawesi. Warto go odwiedzić nie tylko ze względu na piękne krajobrazy, ale także przez niezwykłe obrzędy pogrzebowe, jakie mają tam miejsce. W tym miejscu życie dosłownie toczy się wokół śmierci, a mieszkańcy przez całe życie odkładają pieniądze, aby pochować bliskich zgodnie z tradycjami, które tam panują. Gdy nam pogrzeb kojarzy się ze smutnym wydarzeniem, w którym biorą udział tylko najbliżsi lub Toraja przyjął zupełnie inny sposób na żegnanie się ze zmarłym.

Tam na pogrzeb zaprasza się setki osób – zarówno mieszkańców wioski, jak i tych, którzy mieszkają w jej okolicach. Całe wydarzenie ma dość pozytywny wydźwięk, odbywają się tańce, a uczestnicy wydarzenia składają ofiary ze zwierząt. Nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, aby przeżywać to wydarzenie w ciszy i zadumie. Każdy może wziąć udział w pogrzebie zupełnie nieznanej mu osoby, a cała ceremonia trwa kilka dni. Warto to zobaczyć na własne oczy pod warunkiem, że jesteście w stanie zrozumieć tradycje tamtejszego ludu i nie będzie to dla Was czymś nieodpowiednim.

Przyroda

Fauna i flora w Indonezji jest bardzo bogata, a na Sulawesi można to odczuć na własnej skórze. Można tam zobaczyć nie tylko bajeczne plaże, ale także dżungle pełne dzikich zwierząt, dziewiczą przyrodę oraz jeziora. Jest tam także wiele szczytów, które możecie dobyć przy odrobinie wprawy i przygotowania. Nie brakuje tam też wodospadów, które wyglądają pięknie nie tylko na fotografiach, ale także na żywo. Miłośnicy pieszych wycieczek i obcowania z naturą z pewnością odnajdą się na Sulawesi i pobyt tam będzie bardzo przyjemny.

Kate Kesu

To wioska, która położona jest w regionie Tana Toraja. Otaczają ją pola ryżowe, a wioska słynie z drewnianych rzeźb oraz tradycyjnych domów tongkonan. Można się tam poczuć, jakby czas się zatrzymał, ponieważ wioska jest praktycznie nietknięta przez nowoczesną technologię.

Dodaj komentarz