Jak tanio podróżować?

0
Jak tanio podróżować?

Podróżowanie niekoniecznie jest zajęciem przeznaczonym dla ludzi z nieograniczonym dostępem do pieniędzy. W obecnych czasach wystarczy jedynie odrobina kreatywności, regularnego research’u i samozaparcia, by odbyć satysfakcjonującą i niskobudżetową podróż. Największymi finansowymi wydatkami są na ogół loty oraz zakwaterowanie. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby uniknąć wywindowanych kosztów w tej materii.

Tanie loty

Z pewnością wiele osób zwróciło uwagę na zmieniające się niczym w kalejdoskopie ceny lotów. Warto jednak wiedzieć, że sprawdzanie lotów za pośrednictwem konkretnego urządzenia o konkretnym IP to podstawowy błąd, z którego korzystają inni. Cena, która przed momentem była dla nas znośna, już po kilku godzinach zostaje tak wywindowana, że przechodzi nam ochota na jakiekolwiek wakacje. Osoby, który spotkały się z tego typu zjawiskiem powinny czym prędzej ściągnąć i zainstalować na telefonie aplikację SkyScanner. To wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja umożliwiająca wyszukiwanie najtańszych lotów w wybranym przez nas terminie. Co więcej, pojawiają się na niej niesamowicie atrakcyjne ofert, których nie znajdziemy tak łatwo na stronach internetowych linii lotniczych. Tanie podróżowanie może odbywać się również w nieco inny sposób, choć nie jest to sposób dla osób ograniczonych ramami czasowymi lub osób, które nie wyobrażają sobie przemieszczania się z obcą osobą. Autostop to bardzo tania opcja podróżowania i wbrew pozorom dostanie się do celu podróży jest absolutnie możliwe. Nie wiadomo tylko, kiedy dotrzemy na miejsce. Niemniej, to idealny sposób na poznanie wielu ciekawych ludzi, którzy będą mogli udzielić znacznie cenniejszych wskazówek niż najlepsze przewodniki turystyczne.

Noclegi
Jeżeli tylko nie nastawiamy się na przebywanie w luksusowych hotelach, a poznawanie obcych kultur od podszewki to nasza największa pasja, to powinniśmy docenić platformę Airbnb. To wyjątkowa inicjatywa zrzeszająca ludzi na całym świecie, którzy udostępniają własne mieszkania lub pokoje turystom z całego świata. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie, by móc wyszukiwać noclegów w wybranym miejscu. Platforma została skonstruowana w ten sposób, by nawet osoby nieposługujące się obcym językiem mogły porozumieć się z gospodarzem domu. Specjalny komunikator będzie na bieżąco tłumaczył nasze wiadomości. Airbnb to wyjątkowo tania opcja, a ceny noclegów najczęściej są nawet kilkukrotnie tańsze niż w hotelach i innego rodzaju pensjonatach. Dzięki takiej platformie każda objazdowa wycieczka może zostać zaplanowana z solidnym wyprzedzeniem. Klucze na ogół otrzymujemy od gospodarza, aczkolwiek zdarzają się sytuacje, że odbieramy je od obecnego na miejscu sąsiada lub ze specjalnej skrzynki na kod.

Dodaj komentarz