Turystyka – samolot czy niewielki bus

0
Turystyka – samolot czy niewielki bus

Turystyka to także dla dość wielu z nas to kalkulowanie, czyli liczą się te atrakcje turystyczne i to nawet bardzo, ale koszt dojechania do tych atrakcji nie powinien być tym zbyt wysokim i to zwłaszcza w czasach kryzysu ekonomicznego. Mowa tu dokładnie o tym, że turyści chcą dojechać do ciekawego miejsca i na dokładkę zakupić pewną ilość pamiątek powiązanych z konkretną atrakcją. Te kalkulacje cenowe są istotnymi, ale warto też pamiętać o tym, że samolot i to nawet ten niewielki jest opcją szybszą od busa. Kluczowe znaczenie ma też i to, ze do atrakcji oddalonej o te tysiąc kilometrów samolot leci jakieś trzy lub cztery godziny, a typowy bus jedzie przez kilkanaście godzin. Na dokładkę warto też pamiętać o tym, że w busie w miesiącach takich jak lipiec lub sierpień może być nieznośnie gorąco i dlatego też niektórzy rezerwują samolotowe bilety z wyprzedzeniem, po to by było taniej.

Koszt a komfort.

W czasach obecnych ten bus na dłuższą wycieczkę ma z tyłu przyciemniane szyby, klimatyzację i wygodne regulowane siedzenia, ale taką opcja jest raczej ten bus dla turystów, którzy płacą więcej. Ktoś kto chce zapłacić jak najmniej musi zadowolić się komfortem na tym niższym poziomie. Istotnym jest też i to, że przepaść cenowa między wybitnie wygodnym busem a małym samolotem jest raczej tą niewielką lub jej nie ma. Mowa tu o tym, że wybitnie komfortowy bus to raczej niewiele miejsc siedzących i dlatego też koszt wynajęcia musi być wyższym. Z tej przyczyny opcję tę wybierają raczej bogatsi turyści z Europy Zachodniej jadący gdzieś na Bałkany. Ktoś ze wschodu, czyli z Litwy lub z Polski pojedzie w to konkretne miejsce mniej komfortowym busem, bo nie ma zbyt wiele pieniędzy, ale między zwiedzającymi znajdą się też ludzie wybierający busa tylko ze względu na to, że trochę boja się tego latania, choć faktycznie latanie jest wielokrotnie bezpieczniejszym od jazdy autem i tego dowodzą statystyki, a na dokładkę samolotem krótko pokonuje się olbrzymie dystanse i chyba dlatego tak wielu przekonuje się do latania.

Latanie.

Pewna część z nas wie doskonale o tym, że samoloty latają szybko, są wybitnie bezpieczne i jeśli bilety lotnicze kupuje się z wyprzedzeniem to można liczyć na olbrzymie zniżki i w tym tkwi plus. Problematycznymi przed odlotem mogą być te wszystkie procedury lotnicze i na dokładkę ta kontrola bagażu podręcznego. Wszystko to trwa i dlatego wylatuje się dopiero po jakichś trzech godzinach od momentu przyjechania na lotnisko. Właśnie w tym wszystkim tkwi spory minus, ale sam lot jest dostatecznie wygodnym.

Dodaj komentarz