Jak zachować się na lotnisku

0
Jak zachować się na lotnisku

Coraz więcej podróżujemy po świecie. Wiele osób wyjeżdża w interesach, odwiedza rodzinne rozsianą po różnych krajach, ale przede wszystkim podróżujemy w celach turystycznych. Miejsca do których jeździmy na wakacje, to często bardzo odległe kraje, dlatego jesteśmy zmuszeni korzystać z komunikacji lotniczej.

Jakie mogą być problemy przed lotem turystycznym?

Mimo że wyjazd na wakacje to najczęściej impreza zorganizowana, biuro podróży nie zrobi wszystkiego za nas. Trudności szczególnie mogą mieć osoby które w taką podróż wybierają się pierwszy raz. Wszystko można rozwiązać, ale potrzebna jest podstawowa wiedza.

Jak się dostać na lotnisko?

Pierwszy problem jaki napotkamy to to w jaki sposób dotrzeć na lotnisko. Najlepszym rozwiązaniem jest przywiezienie pasażerów przez znajomych lub rodzinę. Jednak nie często możemy skorzystać z takiej pomocy. Oczywiście można również przyjechać prywatnym samochodem i zostawić go na parkingu bezpośrednio przy lotnisku. Jest to jednak rozwiązanie bardzo drogie.
Najlepszym sposobem wydaje się skorzystanie z usług parkingów znajdujących się nieopodal lotniska. W ofercie takich firm jest nie tylko parkowanie samochodu na strzeżonym terenie, ale także przywiezienie i odebranie pasażerów z lotniska w ramach opłaty za parking.

Odbiór karty pokładowej i nadanie bagażu

Kolejny problem to odprawa pasażerów przed odlotem. Musimy na lotnisku odszukać strefę w której odbywają się odprawy, a następnie stanowisko nad którym wyświetlona jest nazwa naszego lotu. Pracownik lotniska sprawdzi tam nasze dane, porówna z listą pasażerów i wyda karty uprawniające do wejścia na pokład samolotu i zajęcie w nim konkretnego miejsca. Ponadto w tym samym miejscu nadamy bagaż. Pamiętać należy o tym, że limit wagowy bagażu jest określony w regulaminie linii lotniczej i nie powinniśmy tego ciężaru przekraczać.

Kontrola bezpieczeństwa

Zanim wejdziemy do sali odlotów, musimy przejść kontrolę bezpieczeństwa. Mówiąc wprost, zostaniemy sprawdzeni, czy nie próbujemy wnieść na pokład samolotu niebezpiecznych materiałów albo zabronionych środków. Nie wolno mieć przy sobie ostrych przedmiotów, pojemników z płynem których pojemność przekracza 100 ml, kosmetyków i innych chemikaliów w formie aerozolu. Ponadto zabronione są zapałki i zapalniczki, kijki do maszerowania, wędki, korkociągi, a także paralizatory elektryczne.

Mimo że niektóre procedury mogą wydać się skomplikowane i utrudniające życie, dostosowanie się do nich ułatwi podróż. Wystarczy mieć podstawową wiedzę, by uniknąć problemów.

Dodaj komentarz