Kosmetyczka nie tylko na podróż

0

Kosmetyczka kosmetyczce nierówna. I nie mówimy tu o usługach gabinetów urody. Próba zdefiniowania kosmetyczki jako miejsca do przechowywania kosmetyków nastręcza sporo problemów. Czy można ją nazwać saszetką, czy raczej kuferkiem? Może to bardziej rodzaj torby, albo wręcz mini-walizki? Tak naprawdę każda nazwa jest dozwolona. Jak można się domyślić – wiele zależy bowiem od rozmiaru kosmetyczki.

Tak właściwie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kosmetyczką nazwać każdą torebkę, w której trzymamy akcesoria do makijażu, higieny czy pielęgnacji ciała. Choć słownik językowy podpowiada nam, że kosmetyczką jest „mała torebka”, to każda pani doskonale wie, że swoimi wymiarami potrafi ona czasem znacznie przewyższyć niejedną zwykłą damską torebkę.

Kosmetyczka tradycyjnie kojarzy nam się także z podróżą. Przecież w domu każda szminka czy tonik mają swoje miejsce na łazienkowej półce, do kosmetyczki wkładamy je natomiast wtedy, gdy gdzieś wyjeżdżamy. Tymczasem kosmetyczki damskie bardzo często wykorzystujemy także na co dzień. Czasem zdarza się przecież, że w łazience brakuje nam na nie miejsca. Ściśle ułożone w kosmetyczce (najlepiej składającej się z kilku komór, kieszeni i przegródek) zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż rozstawione na półce. Umieszczenie naszych akcesoriów w kosmetyczce to także świetny pomysł, jeśli nie mamy zamykanych szafek łazienkowych. Uchronimy je w ten sposób przed zakurzeniem i ciągłym ich z tego kurzu wycieraniem.

Jednak najbardziej docenianą cechą kosmetyczki jest jej… mobilność. Zapas najważniejszych kosmetyków potrzebny bywa przecież nie tylko w podróży, ale podczas niemal każdego wyjścia w domu. Czy to na imprezę, czy na kawę u przyjaciółki. Nie ważne, czy chcemy w niej coś nagle i szybko znaleźć (kosmetyczka z przejrzystego materiału bądź siateczki sprawdza się wtedy najlepiej), czy potrzebujemy z nią dyskretnie wyjść do toalety (kryjące materiały i ciemne kolory świetnie maskują zawartość). Dzięki bogactwu rodzajów kosmetyczek, dostosujemy ją do wszystkich okazji i każdych okoliczności!

Dodaj komentarz