Na wakacje odpowiedniej wielkości bagaż

0

Sezon wycieczek i dalekich podróży zbliża się wielkimi krokami. Okres wiosenno-letni sprzyja realizacji planów o wyjeździe na wymarzone wakacje oraz weekendowym odpoczynku za miastem. Chwila zwątpienia rodzi się jednak niekiedy w momencie pakowania, szczególnie jeśli nie wiemy w czym zabrać wszystkie potrzebne rzeczy.

Należy wziąć pod uwagę, że wybór praktycznego oraz najwygodniejszego bagażu zależy nie tylko od tego, co planujemy spakować, lecz również jak daleko i jakim środkiem transportu będziemy się poruszać.

Bagaż na miarę potrzeb

Walizka jest dobrym rozwiązaniem, jedynie w sytuacji gdy wiemy, że nie będziemy się zbyt często przemieszczać. Jeśli jednak trasa naszej wycieczki wymusza częstsze poruszanie się na piechotę, lepszym rozwiązaniem będzie spakowanie wszystkich rzeczy do plecaka. Z kolei torba jest dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji, pod warunkiem, że łączna waga bagażu będzie pozwalała nam na swobodne poruszanie się trzymając ją w dłoni bądź zarzucając na ramię.

Dłuższa podróż z dwoma kółkami

Przyjęło się, że na dłuższe podróże najlepiej pakować się do walizki, która posiada pojemność ponad 80 l. Walizka jest przydatna szczególnie podczas podróży samolotem bądź własnym środkiem transportu. Najlepiej wybierać te wykonane z elastycznego tworzywa, które nie popęka tak szybko jak jego sztywny odpowiednik. Bardzo przydatnym i pożądanym elementem jest zamek z szyfrem. Dobrej jakości walizka powinna mieć kółka, które obracają się wokół własnej osi oraz gumowe uszczelki, które chronią przed dostaniem się wody bądź piasku.

Praktyczne uszy na każdy wyjazd

Mowa oczywiście o torbie, która w porównaniu z walizką jest o wiele praktyczniejsza, a przy sprytnym rozmieszczeniu bagażu może pomieścić taką samą ilość rzeczy co walizka. Najlepiej zwijać ubrania w ruloniki, które dobrze wypełniają wnętrze torby i nie pogniotą się tak szybko jak przy tradycyjnym składaniu w kwadrat. Torba sprawdzi się w każdej podróży, zarówno samolotem, pociągiem, autobusem, jak i na piechotę. Najlepiej sprawdzi się torba wykonana z grubego materiału bądź ze skóry, która jest gwarancją wysokie jakości. Torby weekendowe marki Baron posiadają dno zabezpieczone metalowymi okuciami, co jest dodatkowym zabezpieczeniem oraz gwarancją wysokiej jakości. Ponadto torba posiada stabilne uszy do trzymania oraz dopinany pas skórzany, który ułatwia noszenie torby. Pas jest ogromnym udogodnieniem w momencie, gdy torba jest zbyt ciężka, aby móc utrzymać ją w dłoni przez dłuższy czas podróży. Dzięki niemu możemy odpowiednio rozłożyć noszony ciężar.

Każdy wyjazd, zarówno kilku jak i kilkunasto dniowy wymaga zabrania ze sobą określonego bagażu. Jak widać mamy kilka możliwości. To, która z nich okaże się dla nas praktyczniejsza należy do naszych własnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest postawienie na jakość, gdyż od niej zależy bezpieczeństwo naszych rzeczy. Im wyższa jakość wykonania tym większa pewność, że nasze rzeczy prywatne są odpowiednio zabezpieczone.

Dodaj komentarz