Kiedy jest najlepsza pogoda na wakacje na Bali

0

Bali jest jedną z najczęściej i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp Indonezji. Jest ona ceniona za wysoko rozwiniętą sztukę, zwłaszcza taniec tradycyjny i współczesny, rzeźbiarstwo, malarstwo, a także obróbkę skóry i metalurgię. Warto więc wiedzieć, kiedy warto się na nią wybrać, aby nie zmarnować sobie urlopu. Dobra pogoda to jeden z koniecznych komponentów udanych wakacji, a wbrew pozorom nie każda pora jest odpowiednia na wizytę w Bali. W takim razie kiedy jest najlepsza pogoda na wakacje na Bali?

Klimat Bali

Bali jest ulokowane około osiem stopni na południe od równika. Oznacza to, że można spodziewać się tropikalnego, ciepłego i wilgotnego klimatu cały rok. Nie oznacza to jednak, że pogoda jest zawsze taka sama. Wyróżnia się dwa sezony: Sezon Deszczowy i Sezon Suchy. Turyści powinni unikać Sezonu Deszczowego, ponieważ ciągłe opady mogą być przepisem na zrujnowany urlop. Trwa on od listopada do marca. Zdarza się jednak, że po okresach deszczowych wychodzi piękne słońce, więc w ostateczności można zaryzykować wycieczkę również w tym terminie. Znacznie lepszym wyborem jest podróż w czasie Sezonu Suchego, który rozciąga się od kwietnia do października. Wtedy też na wyspie panują najbardziej przyjazne temperatury, jest bardziej sucho i słonecznie, a także mniej wilgotno. Jest to więc najlepsza pora na opalanie, pływanie i plażowanie.

Różne atrakcje w różnych porach roku

To, kiedy będzie najlepsza pogoda na wakacje na Bali http://duabenua.com/pl/blog/pogoda-bali-pora-deszczowa/ zależy w dużej mierze od tego, co planujemy robić po dotarciu na wyspę. Pewne atrakcje, chociaż można z nich korzystać cały rok, najlepiej odwiedzić w określonych miesiącach, które nie zawsze muszą się pokrywać z innymi aktywnościami, którymi jesteśmy zainteresowani. Jeśli planujemy dużo zwiedzania i zajęć na zewnątrz, gwarancją dobrej zabawy będzie okres od maja do września. Wtedy właśnie z reguły spada najmniej opadów i najłatwiej jest eksplorować wnętrze wyspy. Dla amatorów nurkowania istotne mogą być dwa terminy: najlepszy czas na to zajęcie trwa od września do listopada, ale kwiecień, maj i czerwiec również nie są złymi terminami. Od kwietnia do września przypada zaś najlepszy moment na surfowanie na pięknych zachodnich plażach Bali. Dobre fale są niemal gwarantowane. Jeśli zależy ci na oszczędnościach, najtaniej hotel zabukujesz od lutego do czerwca oraz od późnego września do wczesnego grudnia. Jak widać, nawet w takich okresach na wyspie jest mnóstwo ciekawych atrakcji.

Bali jest wspaniałą wyspą, ale żeby móc cieszyć się nią w pełni, warto odpowiednio dobrać czas podróży. Pogoda jest jednym z czynników, który może chociaż częściowo zepsuć wakacje, więc nie powinno się jej ignorować.

Dodaj komentarz