Ksamil, czyli rajski przystanek na mapie Albanii

0

Szukając pięknej i rajskiej miejscowości, wcale nie trzeba szukać daleko. Za jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc u wybrzeży Morza Jońskiego, uznaje się Ksamil. Albania zachwyca wielu podróżujących swoim klimatycznym wyglądem, zachęcając coraz więcej turystów do obrania wakacyjnego kierunku właśnie tu https://nawakacje.eu/wczasy/albania/wybrzeze-jonskie/ksamil/.

Atrakcyjne noclegi

O atrakcyjności tego kurortu przekonało się już wielu turystów. Oprócz pięknych i piaszczystych plaż, coraz więcej osób decyduje się na wybranie tego miejsca właśnie ze względu na atrakcyjną bazę noclegową. Jednym z hoteli jest Divo Palace, położony zaledwie 200 metrów od plaży. Oczywiście nie jest to jedyna ciekawa oferta wśród wszystkich propozycji. Znajdziemy również ciekawe noclegi w pobliżu centrum miasteczka czy pokoje z atrakcyjnymi widokami. Hotele posiadają oczywiście najnowsze udogodnienia np. w postaci darmowego WiFi czy te zawierające klimatyzację. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, nawet miłośnicy campingu.

Sezon wakacyjny w rajskim kurorcie

Trzeba pamiętać, że każdy rajski kurort, podczas sezonu letniego, przyciąga tłumy. Sezon plażowy w Albanii trwa mniej więcej od czerwca do września. Warto pamiętać, że podobnie jak w innych ciepłych miejscach, najwięcej ludności zjawia się w lipcu oraz sierpniu. Ksamil to nie tylko przepiękne widoki, piaszczyste plaże czy atrakcyjne noclegi. Wybierając się w to miejsce, możemy liczyć również na przystępne ceny. To wszystko sprawia, że turyści tak licznie przybywają tu podczas wakacji. Warto pomyśleć wcześniej o zarezerwowaniu noclegu. Późniejsze planowanie może okazać się trudne z powodu niedużego wyboru lub nawet niemożliwe, ze względu na brak miejsc.

Co przykładowo robić w Ksamil?

Obierając ten kierunek na pewno musimy odwiedzić przepiękne plaże, które olśniewają swoim białym piaskiem oraz lazurową wodą. Plażowanie to główna atrakcja tego kurortu, dlatego to idealne miejsce dla miłośników wypoczynku. Relaks podczas takich wakacji jest na bardzo wysokim poziomie. Możemy cieszyć się piękną pogodą i jeszcze piękniejszymi widokami (z plaż widać między innymi grecką wyspę Korfu). Wśród widoków nie można zapomnieć o małych wysepkach, na które możemy wybrać się za pomocą wypożyczonej łódki lub rowerów wodnych. Wieczorami niezapomnianą atrakcją są oczywiście restauracje, bary czy kluby. To świetna wiadomość dla turystów, którzy kochają za dnia wypoczywać, a nocą dobrze się bawić. Dla chcących poznać nieco więcej kultury i zabytków, również znajdzie się coś fajnego. Będąc w Ksamil, warto wybrać się do pobliskiej Sarandy, w której znajdziemy kilka ciekawych zabytków.

Dodaj komentarz