Wczasy w Szybeniku – zakochaj się w Chorwacji

0
Szybeniku

Podczas wybierania odpowiedniego miejsca na urlop, każdy z nas może mieć swoje własne preferencje. Jedni wolą spokojny kurort, w którym będą mogli całymi dniami wylegiwać się na leżaku. Inni piękne zabytkowe miasto, które mogą zwiedzać od rana do wieczora. Oczywiście preferencji dotyczących idealnego wyjazdu, może być znacznie więcej. Co jeśli uda nam się połączyć większość z nich? Zakochaj się w Szybeniku https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/dalmacja-polnocna/szybenik/!

Co warto zobaczyć w Szybeniku?

Wśród zabytków, które znajdują się w tym niedużym miasteczku, możemy wymienić między innymi Katedrę św. Jakuba, która łączy gotyk z renesansem. Okazuje się, że przyciąga uwagę nawet tych turystów, którzy nie interesują się zabytkami. Kamień, z którego powstała budowla, pochodzi z chorwackich wysp, leżących na Adriatyku. Oczywiście to nie wszystko. Poruszając się po starówce, możemy dostrzec również inne budowle. Między innymi Pałac Rektorów, czyli dawną siedzibę weneckich władz. Obecnie, na miejscu zobaczyć możemy muzeum miasta. Wędrując po starówce, dojdziemy do portu, w którym znajdziemy przeróżne łódki, jachty czy żaglówki. Oczywiście mamy możliwość wypożyczenia jednej z nich, a także wykupienia miejsca na rejs po okolicznych wyspach. W Szybeniku, dla miłośników wypoczynku, nie zabraknie również plaż. Do wyboru mamy dwie plaże w centrum lub oddaloną od niego, nieco większą Banj Beach. Posiada ona piękny widok na starówkę oraz przejrzystą wodę.

Szybenik – gdzie zjeść?

Do wyboru mamy kilka opcji, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Na miejscu znajdziemy lokale, w których możemy coś przekąsić, miejsca z obfitymi i smacznymi daniami lub restauracje z pięknym widokiem, idealne na romantyczne kolacje. Jeśli chodzi o ceny, wyglądają one następująco; planując obiad w restauracji o średniej cenie, zapłacimy ok. 15 – 17 euro za osobę. Decydując się na fast food, możemy liczyć na ceny w granicach 6 euro. Natomiast szklanka lokalnego piwa lub filiżanka kawy, to koszt ok. 2 euro. Szukając ciekawego miejsca, możemy natknąć się na Restaurację Muzeum Dalmatian Ethno Village. To kompleks restauracyjny, który przypomina skansen. W restauracji zostaniemy ugoszczeni tradycyjnymi chorwackimi potrawami, winem oraz muzyką z lokalnych instrumentów.

Dlaczego warto wybrać się do Chorwacji?

Kraj ten przyciąga turystów, swoim klimatem oraz malowniczymi krajobrazami czy ciekawymi zabytkami. Szybenik to idealne miejsce, w którym możemy poczuć chorwacki klimat, jednakże omijając największe tłumy turystów. Warto poszukać ciekawe oferty, zwłaszcza w zakładkach first lub last minute.

Dodaj komentarz