Malmo i jego atrakcje

Na terenie Szwecji nie brak pięknych miast, które swymi zabytkami mogą oczarować każdego. Choć najpopularniejszym celem niejednej wycieczki jest Sztokholm, biura podróży coraz częściej skupiają swą uwagę na nieco mniej znanych ośrodkach miejskich. Jednym z nich jest Malmo – piękne miasto, który swymi atrakcjami może oczarować każdego. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Malmo to ciekawy ośrodek miejski, który zaczął się rozwijać w XIII wieku jako osada rybaków. Ponieważ tutejsze łowiska okazały się niezwykle bogate, Malmo szybko stało się ważnym i cenionym miastem. Przynależność do Hanzy jest zresztą jednym z najlepszych dowodów na to, jak ważną rolę odgrywało Malmo w dawnej gospodarce. Dziś jest to jeden z ciekawszych ośrodków turystycznych, jakimi może się pochwalić Szwecja. Piękne zabytki oraz unikalne przykłady nowoczesnej architektury – oto główne atrakcje, z jakimi kojarzone jest to miasto.
Kto w czasie wycieczki po Szwecji trafi do Malmo, ten powinien zapoznać się przede wszystkim z jego najciekawszymi zabytkami. Może być to nieco skomplikowanym zadaniem, gdyż w Malmo nie ma typowej starówki. Wiekowe obiekty rozrzucone są na terenie całego miasta, a to oznacza dla turystów jedno – długie spacery i poszukiwania tych zabytków, które uchodzą za najważniejsze obiekty na terenie Malmo. Jakie obiekty są szczególnie ważnymi atrakcjami? Do najcenniejszych zabytków miasta zalicza się ratusz z XV wieku, wspaniale prezentuje się też kościół św. Piotra – najstarszy obiekt w mieście i ciekawy przykład architektury sakralnej. Magazyny kupieckie oraz mieszczańskie domy – oto kolejne atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie historycznej wycieczki po Malmo. A co z nowoczesnymi budowlami, które stały się wizytówką tego miasta? Perełek współczesnej architektury na terenie tego miasta nie brakuje. Radhuset, czyli miejski ratusz, bez wątpienia może zostać uznany za jedną z ważniejszych atrakcji w tej kategorii. Miłośników nowoczesności mogą też oczarować takie punkty, jak dzielnica Hyllie oraz wyjątkowy wieżowiec mieszkalny, znany jako Turning Torso. Ciekawymi obiektami może się również pochwalić dzielnica portowa Vastra hamnen, na terenie której wciąż wznoszone są nowe budynki mieszkalne. I wśród nich można znaleźć projekty, które swą śmiałością i oryginalnością mogą zaskoczyć każdego.

Malmo to jedno z piękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja. Wycieczki po jego terenie to nie lada gratka dla miłośników historii oraz dla tych, których fascynuje architektura. To miasto to również wyjątkowa atmosfera, którą już dawno doceniły znane biura podróży. To dzięki nim każdy z nas może wybrać się w podróż do Malmo i poznać jego najciekawsze atrakcje.

Dodaj komentarz