Niewielki kraj w Pirenejach idealny na wycieczkę

0

Coraz więcej osób może pozwolić sobie na częste podróże. Ich wielbiciele prawdopodobnie zwiedzili już większość znanych stolic europejskich. Jeśli jednak stanowią one główne cele naszych wypraw, a na co dzień żyjemy i pracujemy w Warszawie, możemy poczuć chęć i potrzebę ucieczki od wielkich, zatłoczonych miast. Jeśli interesuje cię historia, lubisz podziwiać zabytki architektoniczne, a jednocześnie kochasz naturę, istnieje pewien niewielki kraj w Pirenejach, który spełni twoje oczekiwania.

Dlaczego warto odwiedzać małe państwa?

Czasami to wcale nie wielkość danego kraju świadczy o tym, jak wiele atrakcji może on nam zapewnić. Nie da się jednak ukryć, że największe europejskie państwa są jednocześnie najbardziej popularne. Wystarczy spojrzeć na Niemcy, Francję czy Wielką Brytanię. Dopiero w ostatnich latach zaczęliśmy odkrywać potencjał krajów bałkańskich i małych państewek, położonych w sąsiedztwie Francji i Włoch. Ma to swoje plusy. Dzięki temu regiony te nie są tak przesycone turystami. Trafimy tam na tereny, które nie zostały dotąd przez ludzi poddane nadmiernej eksploracji. Wybierając się w taką nieoczywistą podróż, staniemy oko w oko z dziką przyrodą. Niewielki kraj w Pirenejach, jakim jest Andora, ma nam do zaoferowania także bogatą historię i zabytkowe obiekty.

Magia niewielkiego kraju w Pirenejach

Ten, kto zdążył już odwiedzić Andorę, wie, że trudno o piękniejszy obszar. To prawdziwa mekka narciarzy i wielbicieli snowboardu, a także górskich wypraw. Ten niewielki kraj w Pirenejach charakteryzuje się ciekawą historią i kulturą. Jego językiem urzędowym jest kataloński – wycieczka jest zatem szansą na sięgnięcie po inne zwroty, niż te najpopularniejsze, zapożyczone z języka angielskiego. Podróż do Andory przybierze dzięki temu edukacyjny wymiar. Nie obawiaj się jednak – z łatwością porozumiesz się z jej otwartymi i sympatycznymi mieszkańcami, a w sklepach zapłacisz walutą Euro. Jeśli lubisz wycieczki objazdowe, niewielki kraj w Pirenejach idealnie nadaje się do takiego sposobu podróżowania. Na miejscu znajdziesz wiele lokalnych ofert wycieczek.

Andora obfituje w parki przyrodnicze i górskie trasy. Najwyższym szczytem na jej terenie jest Pic Alt de la Coma Pedrosa, który stanowi część Korony Europy. Miłośnicy natury chętnie odwiedzają piękną dolinę Madriu-Perafita-Claror. Pasjonatów historii z pewnością zaciekawią natomiast liczne świątynie, takie jak Sant Miquel de la Mosquera, zabytkowe mosty, kamienne domy i muzea.

Aby dowiedzieć się więcej o niezbyt popularnych europejskich krainach i sprawdzić, jak zadbać o siebie w czasie podróży, odwiedź blog Kasi Umińskiej. To lifestylowy poradnik, który zainteresuje każdego odbiorcę.

Dodaj komentarz