Plaże marzeń – Południowa Tajlandia

0

Tajlandia, jej przepiękne wyspy i plaże to marzenie wielu z nas. Jak wiadomo – podstawowym warunkiem udanych wczasów jest oczywiście pogoda. W takim razie kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii? W samej Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku- deszczową, chłodną oraz gorącą i suchą. Deszczowa charakteryzuje się obfitymi opadami i występuje od czerwca do października. Pora chłodna to okres od listopada do lutego, w tych miesiącach temperatura jest umiarkowana, a opady występują sporadycznie. Pora gorąca i sucha, która przypada na okres od marca do maja charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie. Co ciekawe, kiedy między październikiem a styczniem w całym kraju panuje pora deszczowa, na południu Tajlandii możemy spodziewać się dużo słońca. Jeśli już wiemy, w jakim miesiącach zarezerwować podróż, ustalmy, jakie miejsca warto odwiedzić.

Wyspa Phuket

Zacznijmy więc od największej wyspy Tajlandii – Phuket. Wyspa Phuket położona na Morzu Andamańskim jest rajem dla osób poszukujących beztroskiego wypoczynku. Wyspa przyciąga wspaniałymi widokami, piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Plaża Kata uznawana za perełkę wyspy słynie z klimatu rybackiego, co oznacza, że często można wypatrzeć łódki wypływające na połów. Najdłuższa i bardzo popularna plaża Karon charakteryzuje się idealnymi warunkami do nurkowania. Surin – uznawana za najładniejszą z plaż wyspy Phuket natomiast zachęca białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Oprócz plaż na Phuket doskonałym miejscem do odwiedzenia jest przylądek Promthep – najbardziej wysunięty na południe punkt wyspy. Jest to miejsce, gdzie można wypocząć i podziwiać spektakularne zachody słońca. Jeśli jednak marzy nam się trochę rozrywki wybierzemy Patong, gdzie można uprawiać sporty wodne, znaleźć mnóstwo restauracji, barów, kawiarenek, klubów i hoteli, ale także odpoczywać na leżakach.

Plaże marzeń - Południowa Tajlandia

Wyspa Koh Samui

Koh Samui zwana również “wyspą kokosowych drzew” jest sercem południowej części Zatoki Tajlandzkiej. Jest to trzecia co do wielkości wyspa Tajlandii. Niezwykłość miejsca to 26 kilometrów piaszczystych plaż, wspaniałe klify, małe, urokliwe wioski oraz plantacje palm kokosowych. Do najbardziej znanych należą plaże miast Chaweng i Lamai, które zachęcają turystów do wypoczynku nad czystą wodą z palmami w tle.

Wyspa Koh Phi Phi

Wyspa Koh Phi Phi – jedna z najpopularniejszych wysp Tajlandii. Główna część wyspy to trzy plaże: Loh Dalum Bay, Tonsai i Long Beach. Loh Dolum jest plażą główną skierowaną w większym stopniu na rozrywkę. Tonsai to plaża portowa, to tutaj dopływają wszystkie promy. Dobrym pomysłem oprócz leżenia na plaży może być spacer deptakiem obok portu. Ostatnia plaża Long Beach jest plażą najmniejszą i spokojniejszą, gdzie można wypocząć.

Wyspa Ko Mai Phai

Wyspa Ko Mai Phai, zwana również wyspą Bamboo to niezamieszkała, lecz urokliwa wyspa. Wyspa ta otoczona jest pięknymi plażami z białym piaskiem  oraz formacjami skalnymi, co stanowi idealną scenerię do pamiątkowego zdjęcia. Ponadto niezwykły turkusowy kolor wody zachęca do nurkowania.

Wyspa Phi Phi Ley

Ciekawym punktem wyprawy będzie Phi Phi Ley, czyli tak zwana wyspa filmowa. To tu na plaży Maya Bay kręcono sceny do filmu “Niebiańska plaża”. Atrakcją plaży jest Jaskinia Wikingów ze starożytnymi rysunkami na ścianach, ale również krajobraz – strome klify wznoszące się wysoko ponad linię morza.

Wyspa Phi Phi Don

Ostatnią, ale nie mniej interesującą propozycją jest Phi Phi Don. Jest to niewielka wyspa z kamienistą plażą na wschodnim wybrzeżu i małymi piaszczystymi między zielonymi dolinami. Ogromną atrakcją Phi Phi Don jest panorama z najwyższego punktu wyspy ukazująca dwie zatoki i przedzielającą je piaszczystą mierzeję.

Tajlandia ma wiele ciekawych miejsc i niesamowitych krajobrazów do odkrycia. Warto więc wybrać się w podróż, by na własne oczy zobaczyć wyjątkowość wysp i ich plaż. Niezapomniane widoki gwarantowane.

Dodaj komentarz