Wakacje w Hiszpanii – Teneryfa

0
Wakacje w Hiszpanii - Teneryfa

Teneryfa to wyspa należąca do Hiszpanii, która zwana jest również kontynentem w miniaturze z uwagi na bogactwo stref klimatycznych. Jest to zarazem największa i najludniejsza wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich oraz najbardziej zaludniona wyspa hiszpańska. Północna część wyspy, mniej turystyczna, z często występującą mgłą i opadami, oferuje piękne wulkaniczne plaże oraz zielone krajobrazy. Południowa strona z kolei jest sucha i słoneczna. To tu znajdują się tętniące życiem kurorty, a restauracje i kluby do samego rana wypełnione są turystami.

Na Teneryfie znajdują się trzy punkty widokowe, z których podziwiać można piękno wyspy. Są to Mirador Playa de las Teresitas oferujący widok na najsłynniejszą plażę Teneryfy, Mirador de Amogoje z widokiem na góry Anaga oraz Mirador Cruz del Carmen znajdujący się w miasteczku San Cristobal de la Laguna.

Wakacje w Hiszpanii - Teneryfa

Wśród miejsc, które warto odwiedzić będąc na wyspie, odnajdziemy:

Park Narodowy Teide wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to wizytówka wyspy o powierzchni 19 ha. Odnajdziemy tu formacje geologiczne, liczne kratery i stożki wulkaniczne. W parku znajduje się także najwyższy hiszpański szczyt Pico del Teide (3 718 m n.p.m.).

Góry Anaga, które są jedną z najstarszych geologicznie części wyspy. Można wybrać się tu na pieszą wędrówkę szlakiem liczącym 12 km, który swój początek i koniec ma w małej wiosce Chamorga.

Osada Masca, czyli domki wznoszące się na stromych zboczach wąwozu. Podczas pieszej wędrówki zachwycić można się pięknymi krajobrazami oraz spokojem i magicznym klimatem tego miejsca.

Klify Los Gigantes, czyli potężne, 800-metrowe skalne ściany, które wyłaniają się z wód morskich po zachodniej części Teneryfy. Aby przyjrzeć się imponującym klifom z bliska, wynająć można łódkę w pobliskich portach.

Siam Park, czyli największy park wodny w Europie. Wśród atrakcji parku odnajdziemy baseny, zjeżdżalnie, podwodne tunele, sztuczną plażę oraz ogród tropikalny. Dla osób lubiących adrenalinę, Siam Park oferuje Tower of Power, czyli niemalże pionową zjeżdżalnię o wysokości 28 metrów.

Loro Parque, który stanowi połączenie ogrodu botanicznego i ogromnego zoo. Na obszarze 135 ha zobaczyć można największe na świecie delfinarium, kolekcję papug oraz pingwinarium. Dodatkową atrakcję stanowi tunel z rekinami o długości 18 metrów.

Lago Martianez, czyli kompleks basenów z wodą morską, licznymi wodospadami i fontannami. Ten przeznaczony dla rozrywki i relaksu obszar o powierzchni 3 hektarów otoczony jest egzotyczną roślinnością i wulkanicznymi kamieniami.

Dodaj komentarz