Sarbinowo – wakacyjna perełka nad Bałtykiem

0
Sarbinowo – wakacyjna perełka nad Bałtykiem

Odpoczynek po całym roku pracy jest tym o czym w okresie wakacyjnym marzy każdy. To jeden z nielicznych momentów w roku kiedy można naprawdę się zrelaksować, dlatego też warto wykorzystać ten czas możliwie najlepiej. Dobrym pomysłem może być wyjazd nad morze, na przykład do leżącego w województwie zachodniopomorskim Sarbinowa.

Ta nieduża miejscowość, będąca kiedyś osadą rybacką, co roku przyciąga wielu wczasowiczów, którzy chętnie spędzają urlop w tym urokliwym miejscu. Na miejsce zakwaterowania można wybrać coś z różnorodnej listy ofert w Sarbinowie. A podczas pobytu w tej  malowniczej miejscowości nie brakuje atrakcji.

Główną atrakcją każdej miejscowości na wybrzeżu są oczywiście kąpieliska oraz piaszczyste plaże. Nie inaczej jest w przypadku Sarbinowa, choć tutaj dużą uwagę wczasowiczów przyciąga także promenada, która powstała na murze mającym chronić letnisko przed morską wodą. Promenada Nadmorska, jak mówi już sama nazwa, znajduje się zaraz nad morzem, wobec czego osoby, które po niej spacerują mogą podziwiać Bałtyk podczas wizyty w którejś z restauracyjek, czy zaopatrując się w pamiątki ze swojego pobytu w Sarbinowie na okolicznym straganie. Także wieczorami na deptaku nie można się nudzić, ponieważ tętni on życiem przede wszystkim za sprawą dyskotek odbywających się pod gołym niebem.

Spędzając czas w Sarbinowie warto poświęcić chwilę na spacer po tym niedużym miasteczku, by przekonać się, że jest ono bardzo urokliwe. Wpływają na to z pewnością zabudowania, których część pochodzi jeszcze z przełomu XIX i XX wieku. Warto zwrócić szczególną uwagę na willę znajdującą się przy ulicy Nadmorskiej 26, która została zbudowana w 1914 roku na kształt dawnych dworków. Najstarszą budowlą w Sarbinowie jest chata rybacka, która pochodzi z 1804 roku.

Urlop w Sarbinowie nie może się obyć bez wizyty w pobliskich Gąskach. Ta mała miejscowość nie ma do zaoferowania zbyt wielu atrakcji turystycznych, jednak mimo to chętnie odwiedzają ją wczasowicze, a to za sprawą drugiej pod względem wysokości latarni morskiej w Polsce. Wysoka wieża jest widoczna już z bardzo daleka, czemu nie można się dziwić, wiedząc że mierzy aż 50 m. Wspinaczka po schodach na sam szczyt jest męcząca, jednak dla widoku, który się stamtąd roztacza warto się poświęcić. Do miejscowości Gąski najlepiej wybrać się na rowerach lub pieszo spacerując brzegiem morza.

Dodaj komentarz