Tatry, Bieszczady lub Mazury – doskonałe opcje na długi weekend

0
Tatry, Bieszczady lub Mazury – doskonałe opcje na długi weekend

Będąc zapracowanymi ludźmi, na pewno marzymy o tym, aby móc w końcu udać się na wymarzony i wyczekany urlop. To dość jasne do zrozumienia, że nie zawsze możemy wyjechać do ciepłych krajów czy innego egzotycznego miejsca znanego z reklam biur podróży, a spowodowane to jest kwestiami czasowymi czy chociażby finansowymi. Co zrobić w takiej sytuacji? A może warto uciec gdzieś na weekend w granicach naszego pięknego kraju? Niech dzisiejszy artykuł posłuży za pomoc!

Tatry i Zakopane

Jednym z najlepszych miejsc, w których możemy spędzić swój weekend, jest Zakopane. Kto nie zna tego legendarnego górskiego miasta, otoczonego przez najwyższe szczyty rzeczpospolitej polskiej! Dla fanatyków górskich wypraw czekają liczne szlaki prowadzące na Rysy, czy Giewont, a dla tych, którzy wolą nasycać swoje oczy pięknymi widokami także znajdzie się coś ciekawego – Dolina Kościeliska czy Morskie Oko na pewno znajdą się na szycie waszych miejsc do zobaczenia! Szybka wycieczka może sprawić, że od razu poczujecie się świetnie!

Bieszczady

Trzymając się w klimacie górskim, to jeżeli nie pokochacie polskich Tatr, to może stanie się tak w przypadku Bieszczad? Czymś, co je odróżnia od poprzedniego strzelistego pasma górskiego, są wysoko położone łąki górskie, gdzie roślinność jest naprawdę bujna! Bujna to mało powiedziane, gdyż jest ona najbogatsza wśród wszystkich gór w Polsce! Naprawdę możemy wam zagwarantować to, że nigdy nie widzieliście czegoś takiego jak Bieszczady!

Mazury

Zrozumiemy jednak gdy nie każdy z naszych czytelników będzie zakochany w górach tak, jak my! Właśnie dla takich osób istnieją Mazury! Kraina pełna malowniczych pejzaży i mnogiej ilości jezior corocznie przyciąga tysiące polaków – i nie tylko ich! Wystarczy, że wspomnimy o jeziorach Śniardwy, Wigry czy wielu innym zbiornikom! Naprawdę chce się tam wracać i gwarantujemy wam, że zrobicie to nieraz!

Podsumowanie

Weekendowy wypad do wyżej wymienionych miejsc jest naprawdę świetną okazją na odpoczynek! Jak więc widzicie, wcale nie trzeba wydawać dużej ilości pieniędzy, aby, faktycznie wypocząć. Polska ma naprawdę wiele, ciekawych miejsc w swoich granicach!

Dodaj komentarz