Weekendowy wypad – na jakie atrakcje możemy liczyć w Wiśle

0

Coraz chętniej podróżujemy bądź robimy sobie krótkie, weekendowe wypady do atrakcyjnych oraz urokliwych miejsc, na przykład popularnych europejskich miast bądź też krajowych. Czy też pragnąc znaleźć się bliżej natury – wyjeżdżamy nad jezioro lub w góry.

Idealną opcją na świetny weekendowy wypoczynek w górach, gdzie możemy spotkać wiele atrakcji – a jednocześnie nie jest bardzo tłoczno, może okazać się miejscowość, w której dorastał sam Adam Małysz, czyli Wisła.

Chociaż Wisła nie jest dużą miejscowością to możemy tutaj świetnie wypocząć oraz wyciszyć się i zrelaksować  podczas weekendowego wypadu. W Wiśle możemy także liczyć na niezawodne atrakcje.

Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Skocznia Adama Małysza, która została uroczyście otwarta we wrześniu 2008 roku.
  • Galerię Sportowych Trofeów Adama Małysza, gdzie jest ogromny oraz imponujący zbiór strojów narciarskich, sprzętu, pucharów oraz medali jakie zdobył nasz polski mistrz.
  • Muzeum narciarstwa, gdzie możemy dowiedzieć się jak w dawnych czasach uprawiano ten niezwykle popularny sport zimowy.
  • Przejażdżka wyciągiem krzesełkowym.
  • Wycieczka specjalną ciuchcią po okolicy wraz z uwzględnionymi przystankami przy najciekawszych obiektach turystycznych, na przykład  przy Zamku Prezydenta RP na Zadnim Groniu oraz przy wodospadzie zbudowanym w latach pięćdziesiątych na Wisełce i nazywanym popularnie Wiślańską Niagarą.
  • Galeria Wiślańskich Twórców u Niedźwiedzia, gdzie można podziwiać wszystkie dzieła tworzone przez lokalnych artystów ludowych zamieszkujących Wisłę. Ponadto, będąc w galerii sztuki ludowej możemy dokonać zakupu interesujących nas przedmiotów co stanowiłoby zarówno doskonałą pamiątkę z pobytu w Wiśle oraz jest także doskonałym wsparciem dla lokalnej sztuki ludowej.
  • Wisła ma nam do zaoferowania także Aqua Parku oraz Spa, gdzie będziemy mieli okazję doskonale się odprężyć, skorzystać z oferowanych zabiegów odmładzających oraz odprężających i relaksacyjnych, a także całkowicie oddać się wodnemu szaleństwu oraz atrakcjom jakie przewidzieli dla nas twórcy parku wodnego. To miejsce warto odwiedzić zwłaszcza jeżeli zabieramy do Wisły dzieci.
  • Figura Adama Małysza wykonana z … czekolady autorstwa zrzeszenia cukierników RP w ramach podziękowań dla mistrza.
  • Knajpki i restauracje gdzie można doskonale się zrelaksować i skosztować lokalnych smakołyków oraz góralskich trunków.

Jeżeli marzy nam się weekendowy wypoczynek Wisła jest ku temu idealnym miejscem. Tutaj zawsze możemy liczyć na wspaniałe atrakcje oraz doskonały relaks, a także przyjazne usposobienie oraz życzliwość okolicznych  mieszkańców.

Dodaj komentarz