Który region we Włoszech wybrać na czarter jachtu?

Chorwacja

Największą atrakcją turystyczną Chorwacji jest Dalmacja. Ta znajdująca się na wschodnim wybrzeżu Adriatyku kraina rozciąga się od wyspy Pag, aż po Chorwacką Zatokę Kotorską. Prawdziwymi perłami turystycznymi Dalmacji są liczne wyspy i wysepki, które znajdują się na jej obszarze.

Niezmieniona ludzką ręką przyroda

Dalmacja jest wielką skarbnicą piękna naturalnego. Utworzono tu aż cztery parki narodowe chroniące najcenniejsze pomniki przyrody. Jednym z nich jest Paklenica. Park położony w Północnej części regionu składa się z dwóch kanionów: Mala i Velika Paklenica. W pobliżu znajduje się też podziemny kompleks z przełomu lat 40 i 50, zbudowany dla dyktatora Jugosławii. Drugi park to Kornati, składający się licznych w większości niezamieszkałych wysepek. Najbardziej rozpowszechniony jest jednak Park Narodowy Krka. Słynie on z wspaniałych siedmiu wodospadów. Ostatnim, jednak niemniej pięknym jest Mljet. Jego obszar zajmuje tereny wokół dwóch jezior, które poprzez wąskie cieśniny posiadają połączenie z Adriatykiem. Tereny te należą do najbardziej zalesionych w Chorwacji. Parki Narodowe Dalmacji stanowią znakomite miejsce do podziwiania niezmienionej ludzką ręką przyrody.

Dalmacja

Dalmacja daje nam również możliwość odpoczynku na plaży. Występują tu łagodne warunki klimatyczne warunkowane wpływem morza. Opalanie się i korzystanie z kąpieli w Adriatyku nie wiąże się z tak doskwierającymi upałami, jakie znamy z obszarów równikowych. Plaże dalmatyńskie utrzymane są w znakomitej czystości. Mogą więc tu bez obaw wypoczywać rodziny z dziećmi. Jeżeli do tej pory nie wiedziałeś, gdzie spędzić urlop teraz już wiesz, gdzie się wybrać. Nawet jeśli nie masz odłożonych oszczędności, możesz wziąć kredyt. Oferty wypoczynku w Dalmacji są kuszące, więc nie zwlekaj do kolejnego sezonu. Każdemu z nas należy się odpoczynek od codzienności.

Różnorodność smaków

Dalmacja zachęca również różnorodnością smaków. W regionalnej kuchni królują owoce morza. Zarówno ryby jak i inne owoce morza są znakomicie przyrządzane. Będąc tu, musisz spróbować Gredele. Jest to potrawa przygotowywana z ryb i warzyw pieczonych na ruszcie. Kolejnym daniem dostarczającym ciekawych wrażeń smakowych jest Buzaru. Jego sekret tkwi w specjalnym sposobie przyrządzania małż, ostryg i krewetek. Skorupiaki przyprawia się czosnkiem pietruszką i regionalnymi przyprawami. Następie obtacza się w bułce tartej i nasącza winem oraz oliwą i gotuje na dużym ogniu do otwarcia skorupek. Dalmacja jest pełna atrakcji, nie tylko wizualnych, ale też smakowych. Na pewno długo pozostaną one w twojej pamięci.

Dodaj komentarz