Wakacje na ostatnią chwilę – na co zwrócić uwagę szukając ofert last minute

0

Wiele osób planuje swoje wakacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wolą oni zarezerwować wycieczkę w określonym czasie, by podczas urlopu skupić się tylko na pakowaniu i wyjeździe. Jednak są również osoby, które wcale nie planują ani miejsca, ani konkretnego hotelu, w którym się zatrzymają. Dla nich liczy się sam fakt wyjazdu, często zaplanowany z dnia na dzień. Dlatego też powstały oferty last minute. Właśnie dzięki nim osoby, które nie planują wcześniej konkretnej wycieczki mają możliwość spędzenia wspaniałych wakacji w cudownych miejscach. Są to także idealne oferty dla spóźnialskich, którzy za późno zdecydowali się na wycieczkę, ale mimo wszystko chcieli by gdzieś wyjechać. Wakacje na ostatnią chwilę wcale nie muszą być byle jakie – wręcz przeciwnie! Jednak żeby taki urlop był udany koniecznie musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę szukając ofert last minute. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów dotyczących wakacji na ostatnią chwilę.

Wakacje na ostatnią chwilę – czym tak właściwie jest last minute?

Na początku należy poruszyć najważniejszą kwestię – co to jest last minute? Wiele osób uważa, że takie oferty oznaczają wyjazd niepełnowartościowy. Bzdura! Zapamiętaj raz na zawsze, że wycieczki last minute to pełnowartościowe produkty! Takie oferty oznaczają wycieczkę przecenioną nawet o 70%, jednak nie dlatego, że jakościowo jest gorsza. Warunki podróżowania przy zakupie last minute nie różnią się niczym w porównaniu ze standardowych wycieczek. Cena jest niższa tylko i wyłącznie dlatego, że zbliża się termin wyjazdu, a nie wszystkie miejsca w samolocie czy hotelu zostały wyprzedane. Może się też zdarzyć, że ktoś zwyczajnie zrezygnował w ostatniej chwili. Wtedy chcąc zastąpić niedoszłego podróżnika biuro podróży znacznie obniża cenę, by szybko znaleźć kogoś na jego miejsce.

Kiedy już wiesz, że wakacje kupione na ostatnią chwilę nie różnią się jakością od pozostałych ofert czas przejść do sedna. Najważniejsze to wiedzieć, na co zwrócić uwagę szukając ofert last minute. Przede wszystkim, aby w ogóle wybrać się na jakiekolwiek wakacje, zaplanuj sobie urlop. Pomyślisz sobie, że to przecież logiczne, ale czy wiesz, że to czy upolujesz ofertę last minute może zależeć od konkretnego dnia tygodnia? Jeżeli masz taką możliwość weź urlop na dłuższy czas niż pełny tydzień zaczynający i kończący się weekendem. Szukając wakacji na ostatnią chwilę te 2 dni wolnego przed lub po weekendzie mogą okazać się kluczowe. Dzięki takiemu rozłożeniu urlopu zyskasz więcej możliwości przy wyszukiwaniu dobrych ofert.

Na co jeszcze zwrócić uwagę planując wakacje?

Kolejną sprawą jest czas. Co prawda mówi się, że oferty last minute można upolować przez cały rok. Jednak są okresy, kiedy jest to dużo prostsze niż zazwyczaj. Pamiętaj, że wakacje nie zawsze muszą odbyć się w lipcu czy sierpniu. Równie dobrze możesz wyjechać jesienią, a nawet zimą – dlaczego nie? Nie każdy ma możliwość wyjazdu na wakacje w sezonie, więc możesz sobie je zwyczajnie przesunąć. Najlepsze oferty trafiają się od maja do połowy czerwca, przed Bożym Narodzeniem oraz od października do listopada. Jeżeli zależy ci na egzotycznej wycieczce to możesz upolować świetną ofertę od początku roku do marca, ewentualnie do kwietnia. Potem zaczyna się szał typowo wakacyjny więc już dużo ciężej będzie upolować wakacje. Pomyśl więc o nieco innym terminie na wakacje niż dwa wakacyjne miesiące – choć wtedy również jest możliwe znalezienie dobrej oferty. Jest to jednak zdecydowanie trudniejsze i niestety może się okazać, że nie uda ci się wyjechać.

Kupując wakacje na ostatnią chwilę zazwyczaj nie masz wpływu na konkretny hotel czy nawet kierunek. Musisz się z tym liczyć, że możesz nie trafić do konkretnego miejsca, które sobie wymarzyłeś. Dlatego też oferty last minute są idealne dla ludzi spontanicznych, dla których ważniejszy jest sam wypoczynek niż kierunek podróży. Nie oznacza to oczywiście, że jeżeli marzysz o Rodos, to nie masz co liczyć na oferty last minute. Jasne, że wyjazd jest możliwy, jednak warto na wszelki wypadek wziąć pod uwagę inny kierunek. Na świecie jest wiele pięknych miejsc – każde z nich warto zobaczyć. Nie nastawiaj się również na wylot z najbliższego lotniska. Może się bowiem okazać, że wyloty z poszczególnych miast różnią się ceną o 200-300 zł. Weź zatem pod uwagę różne możliwości i dobrze je przeanalizuj. Jeśli natomiast lubisz wszystko zaplanować pod swoje oczekiwania, lepiej pozostaw oferty last minute na boku. W takim przypadku mogą się one po prostu nie sprawdzić.

Jak sama nazwa wskazuje, wakacje na ostatnią chwilę są kupione w ostatnim momencie.

Oznacza to, że musisz być cierpliwy, aby upolować dobrą ofertę. Musisz poczekać do tygodnia, a nawet do 2 dni przed planowanym wylotem. Są nawet osoby, które swoje wakacje kupili kilka godzin przed wylotem samolotu! To jednak dotyczy osób, które zapewne nie pierwszy raz kupują oferty last minute. Czekanie do ostatniej chwili wiąże się z tym, że musisz być praktycznie gotowy do wyjazdu w czasie zakupu wycieczki. Warto więc już mieć spakowany bagaż, by potem nie tracić czasu i nerwów, że nie zdążysz. Wakacje na ostatnią chwilę potrafią więc być naprawdę ekscytujące, jeszcze zanim na nie polecisz. Podpowiemy, że nie trzeba kupować pierwszej lepszej oferty, którą widzisz 2 tygodnie wcześniej. Jeśli biuro podróży jej nie sprzeda, zwyczajnie obniży cenę – dlatego warto czekać.

Dodaj komentarz