Tani urlop – czy to jeszcze możliwe?

0

Coraz więcej Polaków corocznie decyzje się na wyjazd na zagraniczne wakacje. Nie oznacza to jednak, że każdy ma budżet na takie przedsięwzięcie. Niektórym mogłoby wydawać się, że w obliczu stale rosnących cen i ciągle pojawiających się nowych opłat mała zasobność portfela nie pozwala na dobry, ale niewymagający finansowo urlop. Wielu zadaje sobie pytanie: tani urlop – czy to jeszcze możliwe?

Oszczędzaj na podróży

Jest kilka sposobów, które pozwalają nawet na ciekawe i dalekie wycieczki w stosunkowo niewielkich cenach, chociaż nie każdy będzie mógł je zastosować. Chociażby dzięki użytkowaniu licznych wyszukiwarek lotów możemy czasami znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Bilety lotnicze, zwłaszcza w sezonach urlopowych, mogą stanowić sporą część całkowitego kosztu wakacji. Przy odrobinie szczęścia możemy być w stanie polecieć w obie strony nawet za kilkanaście złotych. Takie oferty mogą dotyczyć nawet popularnych i ciekawych miejsc. Minusem tego sposobu jest to, że nigdy nie wiemy kiedy i na jaką datę znajdziemy bilety w dobrej cenie. W związku z tym ciężko zaplanować coś z wyprzedzeniem, co dla wielu osób może być znaczną przeszkodą, chociażby z powodu polityki urlopowej pracodawcy. Podobnie sytuacja ma się z tak zwanymi wycieczkami last minute, czyli na ostatnią minutę. Bywa, że sprzedawane są one za połowę albo nawet mniej regularnej ceny.

Obniż koszty zakwaterowania

Również ma kosztach zakwaterowania można oszczędzić, a przecież zazwyczaj on także jest mocnym ciosem dla kieszeni. Dzięki Internetowi nie jesteśmy już zdani na pensjonaty i hotele. Możemy łatwo wynająć pokój czy nawet samą kanapę od osoby prywatnej. Wiąże się to zazwyczaj ze znacznie niższym kosztem i mniejszą ilością formalności. Jeśli planujemy wakacje na łonie natury, tym bardziej znaleźć możemy okazję do oszczędności. Żeby dobrze się bawić, nie trzeba płacić za domek bądź przyczepę kempingową. Zawsze przecież możemy skorzystać z namiotu. Nawet jeśli sami żadnego nie mamy, z pewnością będziemy w stanie znaleźć kogoś, kto go nam użyczy. Jedyna opłata, jaką być może będziemy uiścić to ta za użytkowanie pola namiotowego. Nie jest ona jednak zazwyczaj zbyt wygórowana. Z pewnością jest to dobra dla portfela alternatywa dla hotelu.

Szukaj tanich rozrywek

Luksusowe kurorty i gigantyczne parki rozrywki to nie jedyne miejsca, w których można się świetnie bawić. Istnieje wciąż wiele rozrywek, do których dostęp jest darmowy bądź tani. Należą do nich chociażby wycieczki po pięknych polskich górach, spływy kajakowe czy wizyty w muzeach. Często nawet w niewielkiej odległości od swojego miejsca zamieszkania można znaleźć coś ciekawego, o czym być może nie mieliśmy pojęcia. Wymaga to tylko trochę zaangażowania! Wobec tego pytając tani urlop – czy to jeszcze możliwe odpowiedź częściowo zależy od nas samych.

Nie zawsze jednak mamy tę możliwość aby wyjechać na wakacje całą rodziną. Jeśli więc chcemy zagospodarować czas swojemu dziecku, i to nie tylko w wakacje, warte rozważenia są zielone szkoły podlaskie, które pozwolą nam, nawet niskim kosztem wyprawić nasze dzieci w niezapomniane i pełne przygód wyprawy.

Dodaj komentarz