Dlaczego warto zobaczyć Indonezję?

0
auto pomoc Słubice

Indonezja to piękny wyspiarski kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Można tam znaleźć wyjątkową florę i faunę, zabytkowe buddyjskie świątynie, wulkany, fascynujące miejsca i odkryć ciekawą kulturę. To tylko jedne z wielu powodów, dla których warto odwiedzić którąś z Indonezyjskich wysp. Zobacz jeszcze jakie Indonezyjskie atrakcje można wpisać na swoją listę miejsc, które trzeba odwiedzić.

Wyspy Komodo

To właśnie tam można zobaczyć jedną z najciekawszych istot na całej ziemi w jej naturalnym środowisku. Mowa tu oczywiście o smoku z Komodo. Jest to zwierze, które pochodzi z Indonezji i jest największą jaszczurką na świecie. Najbardziej okazałe osobniki potrafią mierzyć nawet trzy metry i ważyć 70 kg. Należy jednak pamiętać o tym, że nie są to zwierzęta potulne i potrafią zrobić krzywdę swoimi ostrymi pazurami i jadowitą śliną. Żyją one w Parku Narodowym Komodo. Jest to las tropikalny, który jest otwarty na turystów i można go zwiedzać każdego roku.

Jezioro Toba

To największe jezioro na Archipelagu Malajskim, znajduje się na Sumatrze i jest jedną z głównych wizytówek Indonezji. Liczy 100 km długości i 35 km szerokości. W okolicy można znaleźć wiele gorących źródeł i wodospadów. Można też skorzystać z wypożyczalni skuterów i urządzić przejażdżkę po tej niezwykłej okolicy. Najciekawsza jest jednak historia powstania jeziora Toba i każdy turysta, który przyjeżdża w tamte okolice, powinien się z nią zapoznać. Jezioro powstało w wyniku wybuchu super wulkanu ponad 75 tysięcy lat temu i był to największy wybuch w historii świata. Spowodował on tak zwaną nuklearną zimę, podczas której wyginęli prawie wszyscy ludzie.

Bandung

To zielone miasto położone w zachodniej części Jawy. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają podziwiać naturę i wyjątkowe krajobrazy, których nie sposób uświadczyć w Europie. Można tam oglądać wulkany i plantacje herbaty. Można się tam również rozkoszować smaczną kuchnią i poznawać nowe smaki. Lokalnych specjałów można tam skosztować praktycznie na każdym rogu i gwarantujemy Wam, że są to smaki, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Borobudur

To buddyjska świątynia, która znajduje się na Jawie. To bardzo ciekawy obiekt z niezwykle tajemniczą historią. Borobudur powstał ok. VII/IX wieku po czy został opuszczony na setki lat i został pochłonięty przez dżunglę. Świątynia została odkryta na nowo w 1814 roku. Zaczęto prowadzić nad nią badania, a także przywracać do użytku. Indonezja może poszczycić się tysiącami świątyni jednak ta, co roku przyciąga większą część turystów. Jest tak między innymi przez jej tajemniczą historię.

Dodaj komentarz