Indonezja – kraina tysięcy wysp

0
Indonezja - kraina tysięcy wysp

Bali, Borneo, Jawa, Sumatra… Indonezja to kraj, który usytuowany jest aż na siedemnastu tysiącach wysp. Co trzecia z tych wysp nie jest zamieszkana, duża część nie ma nawet swojej nazwy. Jednak każda wyspa jest wyjątkowa, rajska i warta odwiedzenia. Na wielu z nich można doświadczyć życia niczym Robinson Crusoe i zapomnieć o reszcie świata. Są też takie miejsca, gdzie innowacje i nowoczesne udogodnienia zachwycają osoby z naszych stron, mowa tu chociażby o stolicy – Dżakarcie.

Co dokładnie warto zobaczyć wybierając Indonezję na cel podróży? Jakie miejsca są warte naszej uwagi, czego powinniśmy się spodziewać i czego spróbować odwiedzając ten egzotyczny kraj?

Wyspy

Najpopularniejsze wyspy Indonezji to Bali, Borneo, Jawa, Sumatra. To one są najczęściej odwiedzane przez turystów i ciężko się dziwić – to prawdziwy raj na ziemi. Jednak na każdej zamieszkanej wyspie znajdziemy ciekawe aktywności i miejsca do zobaczenia. Najczęstszym sportem rekreacyjnym wybieranym przez turystów jest nurkowanie, gdyż niemal każdą wyspę otaczają jedne z najpiękniejszych i największych raf koralowych świata. Dla osób wolących spokojnych wypoczynek i leżenie na plaży Indonezja to również idealne miejsce na wyjazd. Tamtejsze plaże zachwycają. Delikatny piasek, turkusowa woda i palmy – to prawdopodobnie najlepszy przepis na udane plażowanie. Dla osób gustujących w zwiedzaniu pięknych budowli również znajdzie się coś wartego uwagi, zwłaszcza na Jawie. Mowa tu o dwóch świątyniach, jednej hinduistycznej o nazwie Prambanan, a drugiej buddyjskiej – Borobudur.

Flora i fauna

Odcięte od reszty świata wyspy zawsze charakteryzują się niesamowitą różnorodnością zwierząt i roślin. Nie inaczej jest też w przypadku Indonezji. To tutaj swoje miejsce znalazły zwierzęta wyjątkowo rzadkie i niekiedy niestety zagrożone wyginięciem. Wiele z nich żyje tylko i wyłącznie na obszarze Indonezji. Do tych najbardziej popularnych z pewnością możemy zaliczyć orangutany, które możemy zobaczyć w swoim środowisku naturalnym na Sumatrze. Ponadto możemy spotkać tam również słonie, liczne gatunki małp i ptaków. Jeśli mamy szczęście możemy spotkać również tygrysa sumatrzańskiego, czy nosorożca.  Na innych wyspach możemy spotkać dodatkowo mrówkojady,warany, krokodyle, kangury i niezliczoną ilość rajskich ptaków.

Wulkany

Na wyspach indonezyjskich znajduje się około 150 wulkanów, większość uznawana jest za aktywne. Wiele z nich jest jednak chętnie odwiedzane przez turystów w ramach trekkingowych wycieczek. Chociaż może jest to jeden z mniej bezpiecznych sportów i celów wyprawy, na pewno nie można odebrać mu zachwycających widoków i wrażeń. Pod drodze można spotkać gamę przeróżnych roślin i zwierząt, a schodzenie z niebezpiecznego wulkanu umilać będzie śpiew egzotycznych ptaków i przekrzykiwanie małp.

Indonezja to z pewnością miejsce tętniące życiem i czystą, nie strawioną do końca przez człowieka, naturą. Bogactwo przyrody, kojące turkusowe fale i tubylcy z pewnością sprawią, że wycieczka w to miejsce będzie niezapomniana. Niewiele na świecie jest miejsc, które można nazwać rajem na ziemi. Jednym z nich na pewno jest właśnie Indonezja.

Dodaj komentarz