Dlaczego wybieramy wakacje last minute

0
Jeżeli marzysz o wakacyjnej podróży, w czasie której poznasz piękne miejsca owiane historią to rewelacyjnym wyborem będzie Chianti. Jest to region położony w samym centrum Toskanii, skąd łatwo dostaniesz się do większości średniowiecznych miast, wiosek i zamków.

Częsty wybór

Coraz więcej osób wybiera wakacje last minute. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście cena takiego wyjazdu. Obniżki mogą dochodzić nawet do 70% pierwotnej ceny. Jednak nie wszyscy lubią czekać na ostatnią chwilę. Wakacje last minute charakteryzują się także tym, że rezerwacji dokonujemy niedługo przed samym wyjazdem. Jednakże oferta wakacji last minute jest tak szeroka, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie, a przy tym także trochę zaoszczędzi.

Niższa cena

Wybór wakacji last minute pada przede wszystkim dlatego, że chcemy zaoszczędzić na wyjeździe. Najlepsze z najlepszych wycieczek wyprzedają się w całości. Jednakże większość ma chociażby pojedyncze wolne miejsca, które biuro podróży oferuje w formie wakacji last minute. Im bliżej planowanego terminu wyjazdy, tym oferta jest tańsza. Przez to, że spada liczba zainteresowanych, biuro podróży w jakiś sposób musi zawalczyć o klienta. Robi to znacznie obniżając cenę. Wybierając wakacje last minute najczęściej szukamy opcji, która po obniżce jest dla nas tania. Jednakże wakacje last minute stwarzają także inną możliwość. Dzięki dużej obniżce ceny możemy wybrać wakacje, które w pierwotnej formie kosztowały znacznie więcej niż wynosi nasz budżet. Mimo, że cena po obniżce w dalszym ciągu jest wysoka, jest np. o połowę niższa niż pierwotna i jest już dla nas opłacalna. Dzięki wakacjom last minute możemy pozwolić sobie na wyjazd, który przed promocją był nieosiągalny.

Decyzja na ostatnią chwilę

Wakacje last minute wybierają także osoby, które decydują się na wyjazd bardzo późno. Oferta wakacji last minute gwarantuje im szeroki wybór lokalizacji i hoteli. Kiedy chcielibyśmy takie same wczasy zorganizować na kilka dni przed wylotem na własną rękę mielibyśmy znaczny problem. Wakacje last minute są tak na prawdę zorganizowane przez biuro podróży z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu, że nie zostały zapełnione wszystkie miejsca, biuro podróży szuka chętnych na zapełnienie wszystkich dostępnych miejsc, poprzez obniżenie ceny. Nawet dzień przed wylotem możemy wykupić wakacje last minute i mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. To także dobre rozwiązanie dla osób, które wcześniej nie wiedziały w jakim terminie będą mogły wykorzystać przysługujący im urlop. Kiedy dowiadujemy się, że od przyszłego tygodnia mamy dwa tygodnie wakacji, w dalszym ciągu możemy wyjechać na wymarzone wakacje. Oferta wakacji last minute wychodzi na przeciw naszym potrzebom. Nie tracimy czasu na organizację, a decyzje podejmujemy nawet dzień przed wylotem.

Oczywiście nie jest to forma dla każdego. Dla osób, które lubią mieć wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe, z dużym wyprzedzeniem, poleca się wakacje first minute. Ich cena również jest kusząca.

 

Dodaj komentarz