Tanie wakacje? Tylko z przyczepą kempingową!

0

Czy wiesz, jak zorganizować wakacje w taki sposób, by nie przekroczyć domowego budżetu? Nie musisz wynajmować mieszkania czy nocować w hotelach. Wystarczy przyczepa, kilka udogodnień, i możesz mieć takie wakacje, o jakich marzyłeś!

Koszt wynajmu przyczepy

Zastanawiasz się, ile może kosztować taka przyjemność? O dziwo mniej niż myślisz. Oczywiście sam wynajem przyczepy dość poważnie obciąży Twój wakacyjny budżet, jest to jednak i tak dużo tańsza – a w wielu przypadkach także wygodniejsza opcja.

Na początku zastanów się, czy posiadasz przy aucie hak – jeśli nie, będzie trzeba zainwestować w jego montaż – to kwota maksymalnie 2000 zł – ale często o tym zapominamy, a ten wydatek jest konieczny, jeśli planujemy wakacje z przyczepą.

Sama przyczepa, w zależności od jej komfortu, będzie nas kosztować w granicach 1500 zł za dwa tygodnie – ale już z przewidzianą za wynajem kaucją, i wszelkimi wygodami wewnątrz. Lodówka do przyczepy kempingowej to standardowe wyposażenie – nie musisz się martwić nawet o nią!

To właściwie wszystko, jeśli chodzi o standardowe opłaty.

Co dalej?

Zostaje nam jeszcze koszt noclegów, wyżywienia, atrakcji, oraz dodatkowych akcesoriów. Bo do przyczepy możesz wypożyczyć tak zwany przedsionek, który stanowi jakby jej przedłużenie. Taki przedsionek jest wygodną opcją, bo domyślasz się zapewne, że w przyczepie nie ma specjalnie dużo miejsca. Dzięki tej opcji, zyskujesz kilka dodatkowych metrów, a koszt jej wynajęcia nie jest wysoki.

Nocleg na polu namiotowym to około 10 zł. Od osoby. Do tego trzeba doliczyć koszt postoju auta, i samej przyczepy, oraz przyłączenie prądu – bez tego ani rusz. Oczywiście wszystko liczymy w skali doby.

Dwa tygodnie noclegu na różnych polach namiotowych, w opisanej opcji – przy czterech osobach – to koszt około 1200 zł, ale to oczywiście zależy od tego, w jakich warunkach i okolicznościach przyrody będziecie spać.

Nie można też zapomnieć o kosztach paliwa. I tutaj warto pamiętać, że auto, które ciągnie za sobą przyczepę kempingową pali więcej.

Generalnie, po podliczeniu wszystkich kosztów, za fajne wakacje dla rodziny, która liczy 4 osoby zapłacimy około 3500-4000 zł. Jak na dwa tygodnie – to naprawdę niewielka kwota, a sam wyjazd na pewno będzie obfitował w całą masę wyjątkowych wrażeń.

Dodaj komentarz