Last Minute – jak szukać tanich wakacji

0
Last Minute – jak szukać tanich wakacji

Każdy z nas marzy o wakacjach pełnych słońca na egzotycznych wyspach. Niestety nie wszyscy możemy pozwolić sobie na luksusowy wyjazd, ponieważ jego cena potrafi przekroczyć wiele tysięcy. Istnieją jednak sposoby, aby udać się na upragniony urlop i nie wydać przy tym majątku. Idealnym rozwiązaniem okazują się oferty Last Minute. Jak zatem szukać tanich wakacji i nie dać się naciągnąć?

Czym różnią się akacje last minute od tych wykupionych z dużym wyprzedzeniem

Last Minute to oferty pojawiające się na kilka lub kilkanaście dni przed planowanym wylotem. Zazwyczaj są to wycieczki, których nie udało się sprzedać, albo ktoś z nich zrezygnował w ostatniej chwili. Powszechny wśród ludzi jest mit, że oferty Last Minute to te o niższym standardzie. Tymczasem nie różnią się one niczym w porównaniu do pełnopłatnej wycieczki. Różnicą jest tylko kwota, jaką klient płaci za ofertę, a poza tym jest to pełnowartościowy produkt i należy nam się to samo, co klientom, którzy kupili wycieczkę za pełną kwotę. Nie dajmy sobie wmówić, że skoro skorzystaliśmy z Last Minute to obowiązuje nas inny regulamin, niż osobę, która kupiła tą wycieczkę 3 miesiące temu za wyższą cenę. Mamy takie same prawa!

Kiedy mamy największe szanse na zakup wycieczki w obniżonej cenie

Wycieczki w okazyjnych cenach możemy szukać całym rokiem, ale najwyższe obniżki cenowe są najczęstsze w okresie od maja do połowy czerwca – wtedy dużym zainteresowaniem cieszą się np. greckie wyspy, m.in. Kreta czy Rodos. Dużo promocyjnych ofert znajdziemy również od początku roku do marca, w tym czasie największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki egzotyczne. Okres przed Świętami Bożego Narodzenia oraz tuz po Nowym Roku również jest pełen ofert Last Minute. Jest to pokierowane tym, że większość osób spędza święta w kraju i nie może sobie pozwolić na to, żeby wrócić do domu tuż przed Wigilią. Najbardziej popularne są w tym okresie Wyspy Kanaryjskie, Turcja czy Egipt.

Last Minute – jak szukać tanich wakacji

Zanim zaczniesz szukać ofert Last Minute warto jest najpierw rozeznać się w opiniach na temat różnych biur podróży. Przejrzyj oferty w internecie – biura często wrzucają informacje o aktualnych promocjach na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jeżeli chcesz upolować tanie wakacje to śledź oferty na bieżąco i trzymaj rękę na pulsie, ponieważ potrafią się one rozejść w bardzo szybkim tempie. Pamiętaj, że oferty Last Minute kilka miesięcy przed wylotem to tylko trik marketingowy biura podróży, które chce stworzyć wizję oferty w super cenie. Tym czasem ta sama wycieczka za jakiś czas może być tańsza o kilkadziesiąt procent! Bądź cierpliwy i czujny, a upolujesz swoje wymarzone wakacje!

Dodaj komentarz